Adam Audio

Kiedy wchodzisz do studia i widzisz ładną parę ADAMów przy biurku, wiesz, że jesteś w obecności prawdziwych profesjonalistów. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat ADAM Audio regularnie przekraczał granice projektowania i produkcji monitorów referencyjnych. Od ich ultra dokładnych głośników wysokotonowych z wstęgami X-ART, po aluminiowe, precyzyjne falowody i własne głośniki, monitory studyjne ADAM Audio rozwiązanie wyjątkowe na rynku. Kiedy ich posłuchasz, będziesz dokładnie wiedzieć, o co nam chodzi.

Historia

Od 1999 roku, ADAM Audio stale definiuje na nowo obszar monitorowania referencyjnego, przesuwając granice zarówno w zakresie innowacyjności komponentów, jak i konstrukcji głośników. Ich pierwszy duży przełom nastąpił w postaci głośnika wysokotonowego X-ART (eXtended Accelerated Ribbon Technology). Ten unikalnie pleciony przetwornik wysokiej częstotliwości oparty jest na konstrukcji przetwornika ruchu powietrznego Oskara Heila z lat 60-tych i zapewnia poziom szczegółowości, który nie ma sobie równych. Ostatecznie sukces ADAMa opierał się w całości na najnowocześniejszej inżynierii, dogłębnym zrozumieniu profesjonalnych dziedzin audio oraz doskonałej konstrukcji monitorów. Zasadniczo, zapewniają to, czego potrzebują prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie produkcji audio.

Głośniki wysokotonowe

Pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają w monitorach studyjnych ADAM Audio są niekonwencjonalne głośniki wysokotonowe. Dzieje się tak dlatego, że przetworniki wysokotonowe na wstępach ADAMa nie są po prostu innowacyjne w porównaniu z konwencjonalnymi przetwornikami, ale wyróżniają się nawet wśród innych konstrukcji wstęgowych. Większość wysokiej klasy monitorów studyjnych posiada jakąś formę tradycyjnej ruchomej membrany opartej na cewce. Jednak oryginalna konstrukcja wstęgi X-ART firmy ADAM jest pochodną Transformatora Ruchu Powietrznego opracowanego przez legendarnego dr Heila. Dziś ich zaawansowany głośnik wysokotonowy S-ART daje wszystko, co sprawiało, że głośnik wysokotonowy X-ART był tak doskonały i jeszcze więcej zmniejszając masę, aby uzyskać jeszcze bardziej klarowne najwyższe częstotliwości.

Przetworniki

Jakkolwiek odmienna od złożonej wstęgi technologii ADAM Audio, nie jest to jedyna rzecz, która wyróżnia te głośniki. W tym samym czasie firma przesuwała granice technologii wstęgowo-tweetrowej, inżynierowie ADAMa opracowali kilka innych konwencjonalnych przetworników, w tym przetwornik średniotonowy DCH, podczas gdy technologie ADAM ELE i SMA uwydatniają pełny wpływ ich przetworników basowych. Nowe przełomy w rozwoju falowodów i obudów sprawiły, że monitory referencyjne ADAMa stały się jednym z najlepszych wyborów wśród profesjonalnych inżynierów zajmujących się nagrywaniem, miksowaniem i masteringiem.

Odkryj więcej

Wejdź do studia ADAM Audio i odkryj jeszcze trochę więcej, a w pracy odkryjesz bardzo wyraźny obwód. Na początek ADAM opracował własny układ wzmacniacza Class AB, aby zapewnić jak najściślejsze połączenie pomiędzy głośnikiem a wzmacniaczem. Oczywiście, nie uwzględnia to nawet procesorów DSP, które można znaleźć w bardziej wyrafinowanych modelach ADAMa. Podsumowując, to niesamowite, co taka mała firma jak ADAM Audio może wnieść do świata muzyki i produkcji audio. Jeśli chcesz usłyszeć szczegóły, na których opierają się dzisiejsi najlepsi profesjonaliści, by stworzyć miksy, które świetnie brzmią w każdym systemie, musisz dostać w swoje ręce monitory studyjne ADAMa.