Ableton Live 12

Ableton Live 12 Suite EDU

Niezależnie od tego, jaką muzykę tworzysz i kim jesteś jako twórca muzyki, w Ableton Live 12 zawsze jest więcej do odkrycia. Zobacz, co możesz osiągnąć dzięki Ableton Live 12.

Swobodnie baw się pomysłami

Przekształcanie wzorców MIDI

Zastosuj różnorodne proste lub złożone wariacje do swoich klipów MIDI dzięki nowym transformacjom MIDI. Dodawaj ornamenty i artykulacje, rysuj krzywe przyspieszania i zwalniania, łącz kolejne nuty i akordy, symuluj uderzenia gitary i nie tylko.

Generowanie inspiracji

Wyczaruj melodie, akordy i rytmy za pomocą nowych generatorów MIDI. Ustaw ograniczenia i pozwól wybranemu generatorowi tworzyć zabawne i oryginalne pomysły, które możesz rozwijać i przekształcać we własne.

Zrób więcej z Max for Live

Wypróbuj dodatkowe transformacje i generatory Max for Live, które zapewniają głębsze sposoby pracy z MIDI lub pójdź jeszcze dalej, tworząc nowe.

Przyjmij i odkrywaj strojenia

Podążaj za preferowanymi systemami strojenia lub łatwiej wypróbuj inne. Pracuj poza 12-tonowym równym temperamentem i używaj strojenia z urządzeniami Ableton Live 12, a także dowolną wtyczką lub sprzętem obsługującym MPE.

Pozostań w tonacji

Przekształcaj lub generuj pomysły w ramach wybranej skali lub synchronizuj skalę instrumentów MIDI z odtwarzanym klipem.

Łatwiejsza edycja MIDI

Używaj klawiatury i myszy do edycji MIDI na nowe sposoby. Podziel nutę na dwie części lub podziel ją na kilka części. Wybierz zestaw nut i połącz je ze sobą lub wypełnij nimi wybrany zakres czasowy. Ponadto, możesz uzyskać dostęp do większej liczby narzędzi z panelu Note Utilities po lewej stronie, takich jak Fit Scale, Humanize, Add Intervals i innych.

Bardziej elastyczna modulacja

Zachowaj kontrolę nad parametrem, nawet po zmapowaniu go do źródła modulacji; urządzenia Max for Live, takie jak LFO, Shaper i Envelope Follower, umożliwiają teraz swobodne dostosowywanie modulowanego miejsca docelowego.

Zaskocz się dźwiękami, które tworzysz

Znajdź inspirację

Zacznij grać z dowolnym z nowych instrumentów i efektów Ableton Live 12, a wkrótce znajdziesz nowe tekstury i techniki, które pobudzą Cię do dalszych eksperymentów.

Zatrać się w Meld

Nowy syntezator Ableton Live 12 z obsługą MPE został zaprojektowany z myślą o różnorodności dźwięku, zabawie i charakterze. Wyposażony w dwa niezależne oscylatory i rozbudowaną matrycę modulacji, Meld wyróżnia się teksturalnymi pejzażami dźwiękowymi, harmonicznymi i atonalnymi dźwiękami oraz rytmicznymi dronami.

Makrooscylatory Meld zapewniają prosty dostęp do złożonych kształtów fal tworzonych różnymi metodami syntezy. Szybko wybieraj źródła subtraktywne, FM, granularne i inne, kwantyzuj oscylatory do skali, a nawet używaj LFO z jednego oscylatora do modulowania drugiego.

Programuj podwójne oscylatory Meld z dedykowanymi LFO i rozbudowaną matrycą modulacji
Każde z ustawień oscylatora Meld zawiera dwa parametry silnika, starannie dobrane pod kątem maksymalnej wszechstronności projektowania dźwięku

Dodaj koloru dzięki Roar

Zanurz swój dźwięk w subtelnym cieple – lub zniszcz go dzikim zniekształceniem. Nowe urządzenie Ableton Live 12 do koloryzacji i nasycenia składa się z trzech stopni nasycenia dla konfiguracji szeregowych, równoległych, a nawet środkowych/bocznych i wielopasmowych. Wbudowany kompresor i routing sprzężenia zwrotnego dają jeszcze więcej możliwości kształtowania brzmienia, a sekcja modulacji pozwala dodawać dynamiczne, ewoluujące nasycenie i barwę.

Zastosuj silne zniekształcenia w określonym zakresie częstotliwości dzięki wielopasmowej konfiguracji Roar.
Moduluj swój dźwięk za pomocą Roar’s Envelope Follower

Zyskaj ekspresję dzięki syntezie granularnej

Granulator III, najnowsza wersja syntezatora granularnego Roberta Henke, wprowadza ekspresyjną kontrolę, która pozwala wyginać nuty oraz dodawać vibrato i glissando. Ponadto można teraz przechwytywać dźwięk w czasie rzeczywistym i natychmiast zacząć nim manipulować.

Tryb odtwarzania Cloud w Granulator III wyróżnia się warstwowymi dźwiękami padów i dronów
W trybie pętli ziarna są odtwarzane jedno po drugim bez nakładania się na siebie

Lost and Found

Lost and Found łączy w sobie multi-samplowane instrumenty, Drum Racks i sample inspirowane nieoczekiwanymi źródłami dźwięku dnia codziennego – od przedmiotów gospodarstwa domowego, instrumentów DIY i znalezisk z pchlich targów po materiały organiczne i naturalne elementy, które nas otaczają.

Performance Pack

Swoboda występów na żywo dzięki czterem urządzeniom Max for Live od Iftah. Kontroluj dowolną część Ableton Live 12 za pomocą zaawansowanych makr, przechwytuj i ponownie wdrażaj migawki swojego zestawu, natychmiast zapętlaj swoją lokalizację w widoku aranżacji i wstępnie aranżuj utwór za pomocą klipów, które Ableton Live 12 wypełnia podczas występu.

Golden Era Hip Hop Drums

Odkryj szorstką perkusję oldschoolowego hip hopu dzięki nowemu, skoncentrowanemu na beatach pakietowi od ciężkiego producenta Sound Oracle. Zdobądź ciepłe, autentycznie brzmiące zestawy z wbudowanymi efektami i ulepszoną funkcjonalnością MPE, stworzoną specjalnie dla Ableton Live 12.

Trap Drums

Sound Oracle oddaje do Twojej dyspozycji kreatywną moc swoich popularnych trapowych beatów dzięki pakietowi 20 wyrazistych, futurystycznych zestawów i klipów stworzonych dla Ableton Live 12, wyposażonych w funkcję MPE dla dodatkowej ekspresyjnej kontroli.

Pracuj intuicyjniej

Konfiguracja pozwalająca zachować koncentrację

Użyj miksera Ableton Live 12 w widoku aranżacji, aby uzyskać więcej informacji i kontroli bez konieczności przechodzenia do widoku sesji i przerywania przepływu. Przełączaj widoczność każdej sekcji miksera, aby dopasować ją do swoich potrzeb i korzystaj z lepszej czytelności i informacji zwrotnych.

Zobacz wszystko, czego potrzebujesz

Widoki klipów i urządzeń w aplikacji Stack Live pozwalają szybko zobaczyć, co dzieje się na ścieżce. Zobacz edytor klipów lub automatyzację oraz instrument lub efekt, nad którym pracujesz w tym samym czasie, dzięki czemu możesz pracować bez wielokrotnego przełączania się między widokami.

Wyszukiwanie za pomocą tagów

Odkrywanie nowych dźwięków i ich ponowne odnajdywanie jest łatwiejsze dzięki nowemu systemowi tagowania w aplikacji Ableton Live 12. Cała fabryczna zawartość dźwiękowa – w tym pakiety – w Ableton Live 12 jest teraz oznaczona w przeglądarce kategoriami instrumentów i pomocnymi opisami muzycznymi – a jeśli chcesz więcej tagów, możesz tworzyć własne.

Lepsze przeglądanie

Uzyskaj wyniki wyszukiwania obejmujące całą bibliotekę, zamiast ograniczać się do wbudowanych kategorii przeglądarki. I przeglądaj historię wyszukiwania, aby zobaczyć dźwięki lub ustawienia wstępne, których wcześniej szukałeś.

Sound Similarity Search

Znajdź pasujące dźwięki

Wypróbuj nową funkcję Sound Similarity Search, aby znaleźć dźwięk o podobnej charakterystyce do tego, nad którym pracujesz. Zacznij od próbki i powiedz przeglądarce w Ableton Live 12, aby znalazła porównywalne dźwięki i ustawienia instrumentów za pomocą sieci neuronowej.

Natychmiastowa wymiana bębnów

Zamień wszystkie próbki w Drum Rack na podobne, aby szybko wypróbować nowe tekstury perkusyjne – to jak automat perkusyjny z pozornie nieskończonymi zestawami.

Ableton Live 12 dostępny jest w trzech wersjach: Intro, Standard i Suite. Mają one wspólne funkcje, ale Standard i Suite mają dodatkowe funkcje, instrumenty, efekty i pakiety.

Spójrz poniżej, aby wybrać wersję dla siebie

Intro Standard Suite
Kluczowe cechy Ograniczone Wszystkie Wszystkie
Instrumenty wtyczkowe 8 13 20
Paczki 4 16 33
Presety, sample, pętle 5+ GB 38+ GB 71+ GB
Efekty audio 27 42 58
Efekty MIDI 12 13 14
Narzędzia MIDI 0 14 14
Modulatory 2 6 6

Wymagania systemowe Ableton Live 12

macOS

 • macOS 11 Big Sur lub nowszy
 • Procesor Intel® Core™ i5 lub Apple Silicon
 • 8 GB PAMIĘCI RAM
 • Zalecany interfejs audio zgodny z Core Audio
 • Dostęp do połączenia internetowego do autoryzacji Ableton Live 12
 • Około 3 GB miejsca na dysku systemowym na podstawową instalację (zalecane 8 GB wolnego miejsca na dysku)
 • Do 76 GB miejsca na dysku na dodatkowo dostępną zawartość dźwiękową

Windows

 • Windows 10 (wersja 22H2) lub Windows 11 (wersja 22H2 lub nowsza) 
 • Procesor Intel® Core™ i5 piątej generacji lub procesor AMD Ryzen
 • 8 GB PAMIĘCI RAM
 • Sprzęt audio kompatybilny z ASIO do obsługi Link (zalecane również dla optymalnej wydajności audio)
 • Dostęp do połączenia internetowego w celu autoryzacji Ableton Live 12
 • Około 3 GB miejsca na dysku systemowym na podstawową instalację (zalecane 8 GB wolnego miejsca na dysku)
 • Opcjonalnie do 76 GB miejsca na dysku na dodatkowo dostępną zawartość dźwiękową