Genelec GLM Software

GLM

Od ponad 15 lat oprogramowanie GLM współpracuje z naszymi inteligentnymi monitorami aktywnymi, aby zminimalizować niechciane wpływy akustyczne w pomieszczeniu i pomóc miksom brzmieć świetnie, wszędzie. Wśród innych nowych funkcji, GLM 4.2 wprowadza potężny nowy raport GRADE, rozszerzający zakres GLM poza ultraprecyzyjną kalibrację systemu, do dogłębnej analizy pomieszczeń i systemu.

Zagubiony w przekładzie?

Jeśli kiedykolwiek byłeś sfrustrowany, że Twoje miksy nie przekładają się dobrze na inne systemy, to dlatego, że Twoje monitory i pomieszczenie współgrają ze sobą w wytwarzaniu  pasma przenoszenia dalekiego od neutralnego i płynnego wrażenia odsłuchowego. Jest ono potrzebne do tworzenia wspaniałych miksów, które brzmią w sposób konsekwentnie zrównoważony, niezależnie od tego, gdzie są odtwarzane.

Dzięki eleganckiemu interfejsowi użytkownika i wielu cennym funkcjom kompatybilnym z systemami Mac i Windows, GLM 4 pomoże Ci stworzyć niezrównaną i prawdziwą referencję dźwiękową, umożliwiając tworzenie lepszych miksów w krótszym czasie.

Uwolnij swoją kreatywność

Oprogramowanie GLM 4 ściśle integruje się z zaawansowanymi wewnętrznymi obwodami DSP, w które wyposażona jest powiększająca się rodzina inteligentnych monitorów aktywnych i subwooferów Genelec. Zestaw mikrofonów referencyjnych GLM 4 pozwala na analizę Twojego środowiska akustycznego, po czym funkcja AutoCal 2 oprogramowania GLM 4.2 szybko optymalizuje każdy monitor pod kątem poziomu, opóźnienia odległości, fazy zwrotnicy subwoofera i wyrównania brzmienia pomieszczenia, z możliwością dalszego dostrojenia systemu do gustu.

GLM 4.2 kalibruje zarówno ogromne systemy monitoringu immersyjnego, jak i systemy kompaktowe oraz systemy ultra-nearfield. Jego nowe funkcje Calibration Group ID i Subwoofer Group ID jeszcze bardziej poprawiają kalibrację monitorów jako grup symetrycznych i pozwalają na współpracę wielu subwooferów w bardzo elastycznych układach. Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoje wrażenia odsłuchowe w już doskonałym pomieszczeniu, czy też pracujesz w bardziej wymagających, żywo brzmiących przestrzeniach, GLM 4.2 jest twoim przyjacielem, zapewniając najbardziej zaawansowane i przyjazne dla użytkownika zarządzanie systemem i skalowalność do tej pory – od stereo do immersji.

Wraz z wprowadzeniem raportu GRADE, Ci, którzy chcieliby wziąć się w garść przy ulepszaniu pomieszczenia lub po prostu przekazać szczegółowe pomiary profesjonalnemu inżynierowi akustycznemu, mogą teraz wykorzystać GLM 4 do stworzenia pełnej analizy wydajności swojego pomieszczenia i systemu monitoringu. Raport, który jako oferta wstępna jest dostępny bezpłatnie przez cały rok 2022, zawiera szczegółowe obserwacje i porady dotyczące wszelkich kwestii akustycznych, pomagając w precyzyjnym dostrojeniu obróbki akustycznej pomieszczenia, dostosowaniu pozycji monitorów i słuchaczy, optymalizacji zarządzania basem i sprawdzeniu zgodności z zaleceniami ITU-R BS.1116.

Pełna kontrola

To jeszcze nie wszystko. Po zoptymalizowaniu systemu monitorowania dla Twojego pomieszczenia i daniu Ci możliwości precyzyjnej oceny dalszych ulepszeń, GLM działa jako potężny kontroler monitorów – pozwalając Ci przełączać się między monitorami, utrzymywać dokładną kontrolę nad poziomem odsłuchu i wiele więcej.

Stworzony we współpracy z projektantem Harri Koskinenem, heksagonalny interfejs użytkownika GLM 4 łączy czystą, atrakcyjną estetykę z unikalnym charakterem, który naturalnie rośnie i ewoluuje wraz z każdą rozbudową Twojego systemu. Dzięki możliwości wyboru 10 języków oraz jasnych i ciemnych motywów kolorystycznych, interfejs użytkownika GLM 4 jest w pełni przystosowany do Twoich potrzeb.

Poprzez wprowadzenie kompatybilności ze zdalnym MIDI, GLM 4.2 tworzy szybsze i płynniejsze wrażenie kontroli monitora zarówno z DAW jak i powierzchniami kontrolnymi, pozwalając na zewnętrzne dotykowe sterowanie kluczowymi funkcjami, w tym poziomem głośności odtwarzania i aktywacją wyciszeń, presetów głośności, zarządzania basem i grupami monitorów.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem Genelec – lub jesteś już istniejącym użytkownikiem, który chce uaktualnienia do najnowszej wersji – GLM 4.2 można pobrać za darmo.

Przygotuj się do pracy w sieci

Należy pamiętać, że aby umożliwić integrację oprogramowania GLM z Twoimi aktywnymi monitorami Smart Active, potrzebny będzie również zestaw adaptera sieciowego Genelec (8300-601) – który zawiera adapter sieciowy GLM, mikrofon kalibracyjny 8300A i uchwyt na mikrofon, kabel USB o długości 1,8 m oraz przewodnik Quick Connection Guide. Adapter sieciowy łączy się z komputerem Mac lub PC poprzez dostarczony kabel USB, a z monitorami poprzez 5-metrowy kabel CAT (który jest dostarczany oddzielnie z każdym monitorem).

GLM 4 nie może kontrolować „klasycznych” monitorów analogowych Genelec. Jeśli używasz standardowych modeli aktywnych, pamiętaj, aby wyregulować ich przełączniki DIP na tylnym panelu w celu uzyskania neutralnej charakterystyki częstotliwościowej po umieszczeniu w pomieszczeniu. Pełne szczegóły można znaleźć w każdej instrukcji obsługi.

GENELEC GLM 4

Użyj funkcji kalibracji GLM 4, aby:

– Automatycznie dostosować pasmo przenoszenia w pomieszczeniu, opóźnienie odległości i poziom odsłuchu.
– Dostosować, spersonalizować i zapisać dowolne ustawienie automatyczne.
– Tworzyć i rozszerzać systemy, aby dopasować je do wszystkich typów formatów dźwięku stereofonicznego, wielokanałowego lub 3D.
– Samplować brzmienie pomieszczenia w nieograniczonej liczbie lokalizacji mikrofonów.
– Korzystać z zalet spójnej wydajności i dokładnego monitorowania w każdym środowisku produkcyjnym.

Użyj funkcji kontroli monitorów GLM 4, aby:

– Przełączać się pomiędzy wieloma systemami monitorowymi wykorzystującymi te same wyjścia DAW.
– Aktywować solo, wyciszenie i standardowe skalibrowane poziomy odsłuchu.
– Włączać zarządzania basem lub przesunięcia opóźnienia całego systemu.
– Przełączać pomiędzy miejscami odsłuchu, w tym indywidualne przesunięcia czasowe monitorów.
– Zarządzać i kontrolować ponad 80 monitorów i subwooferów Genelec.

Wykorzystaj funkcje raportu GRADE w GLM 4, aby:

– Stworzyć pełną analizę wydajności pomieszczenia i systemu monitoringu zgodnie z najlepszymi praktykami, w tym zaleceniami ITU-R BS.1116.
– Zobaczyć szczegółowe pomiary pomieszczenia i systemu, w tym dokładność reakcji częstotliwościowej, wczesny i późny dźwięk w pozycji odsłuchowej, dokładność czasu przelotu i strukturę wczesnych odbić.
– Podejmować decyzje dotyczące poprawy akustyki, ustawienia systemu i zarządzania basem.
– Dokonać prostych zmian w konfiguracji odsłuchowej w oparciu o przystępne i intuicyjne porady akustyczne GRADE.

Komponenty systemu

Nagrody

Wybitne osiągnięcia techniczne

Kategoria Production Essentials,
37. nagroda NAMM TEC

Zestaw GLM

Pakiet zawiera:

  • Instrukcja szybkiego podłączenia,
  • Adapter sieciowy GLM™,
  • kabel USB,
  • Genelec 8300A Mikrofon kalibracyjny i uchwyt dla gwintu 3/8 cala i 5/8 cala

Kompatybilne z GLM monitory studyjne oraz subwoofery Genelec: