Korg Wavestate w nowej promocyjnej cenie. Sprawdź!

Legendarna synteza, całkowicie odmieniona.
Organiczna, inspirująca i niesamowicie potężna.

Legendarne Wavestation KORG’a wprowadziło świat do Wave Sequencing, przekształcając surowe sample w dźwięki, których nikt nigdy wcześniej nie słyszał. Flagowe klawisze OASYS i KRONOS jeszcze bardziej rozwinęły Wave Sequencing, rozszerzając swoją unikalną paletę bujnych, ewoluujących padów i pulsujących rytmów.

Teraz, KORG z dumą ogłasza kolejny krok w cyfrowej syntezie: wavestate. Charakteryzujący się diametralnie odmienionym Wave Sequencing 2.0, wavestate dostarcza zdumiewające, ciągle zmieniające się dźwięki z rozbudowaną kontrolą manualną.

Daleko od nostalgicznej reedycji, wavestate jest zaprojektowany od podstaw dla nowej generacji muzyków, producentów i kompozytorów, czerpiąc ze źródeł tak różnorodnych jak modułowe syntezatory, groove boxy i algorytmiczna kompozycja. Kompaktowa forma, z 37 pełnowymiarowymi klawiszami, łatwa w transporcie i pasująca na każdej scenie, w studiu lub konfiguracji biurkowej.

Wave Sequencing 2.0

W Wavestation, każdy etap Wave Sequence miał czas trwania, próbkę i wysokość dźwięku. W ten sposób powstały wzorce przyciągające uwagę – ale wzorce powtarzały się w kółko w ten sam sposób. Co by było, gdyby mogły one ewoluować w organiczny, nieoczekiwany sposób, zamiast po prostu powtarzać się?

Wave Sequencing 2.0 rozdziela czas, sekwencję próbek i melodię, tak że każda z nich może być niezależnie manipulowana. Dodano również nowe charakterystyki, w tym kształty, czasy bramek i wartości sekwencera krokowego. Każdy z nich jest tak zwanym „Lane”, a każdy Lane może mieć inną liczbę kroków, swój własny początek, koniec i punkty pętli.

Za każdym razem, gdy sekwencja przesuwa się do przodu, poszczególne Lanes’y są łączone, aby utworzyć wyjście. Na przykład, próbka może być dopasowana z różnym czasem trwania, wysokością dźwięku, kształtem, długością bramki i wartością sekwencji kroków za każdym razem, gdy jest odtwarzana. Można modulować początek, koniec i punkty pętli każdego Lanes’a oddzielnie dla każdej nuty, za pomocą regulatorów prędkości, LFO, obwiedni, Mod Knobs lub innych. Każda nuta w akordzie może grać coś innego!

Lanes’y mogą również losowo wybierać kolejność kroków za każdym razem, gdy są odtwarzane, z kontrolą w czasie rzeczywistym nad zakresem włączonych kroków. Wreszcie, poszczególne kroki mogą być losowo pomijane, z modulowanym prawdopodobieństwem od 0 do 100%. Rezultatem są organiczne, ciągle zmieniające się dźwięki, które reagują na Twoją kontrolę. Cztery wbudowane arpeggiatory mogą współpracować z sekwencjami falowymi, co daje jeszcze większe możliwości.

Łatwość ekspresji. Wyjątkowa głębia.

Pełen pokręteł i kontrolerów, wavestate zaprasza do odkrywania. Wszystkie podstawowe filtry, obwiednie, LFO i efekty są w zasięgu ręki dzięki dedykowanym elementom sterującym na panelu przednim. Osiem programowalnych Mod Knobs jest dostosowanych, aby wydobyć jak najwięcej z każdego dźwięku, często zabierając je w zupełnie nowych kierunkach. Użyj pokręteł w czasie rzeczywistym, a także zapisuj wyniki jako nowe brzmienia. Dodaj Pitch Bend, modulację i unikatowy Vector Joystick, a zawsze będziesz miał wiele wymiarów ekspresji w czasie rzeczywistym.

Chcesz pójść jeszcze dalej? Prawie wszystkie pokrętła na przednim panelu i większość parametrów na ekranie mogą być modulowane. Możesz nawet modulować ustawienia dla poszczególnych kroków sekwencji falowej! Mod Processory umożliwiają przetwarzanie sygnałów modulacyjnych za pomocą kwantyzacji, wygładzania, krzywizny i innych.

Losowość, która inspiruje.

Szukasz jeszcze większej inspiracji? Dedykowany przycisk na panelu przednim, oznaczony ikoną kostki, generuje nowe dźwięki dzięki inteligentnej losowości. Randomizuj cały dźwięk lub tylko jego część, np. filtr, Sample Lane lub efekty. Używaj wyników bezpośrednio, lub jako odskocznię dla swoich własnych kompozycji.

Arsenał efektów.

Znakomite efekty dostarczają brzmienia gotowe do wykorzystania w produkcji. Każda z warstw posiada trzy dedykowane efekty; dodatkowo Performance posiada master reverb i parametryczny korektor. Wraz ze standardami, takimi jak kompresory, korektory, chorusy, flangery, fazery i stereo delay’e, znajdziesz charakterystyczne procesory, takie jak Wave Shaper, Talking Modulator, Reverse Delay, Multiband Mod Delay i Overb (z OASYS), plus modelowane efekty, w tym wzmacniacze gitarowe VOX, VOX wah, multi-head tape echo, i kolekcja klasycznych pedałów gitarowych.

Wybierz swój filtr.

Dodaj klasyczny charakter swoim brzmieniom za pomocą agresywnych filtrów dolno- lub górnoprzepustowych MS-20, albo mocnego, słodkiego Polysix Lowpass. Kształtuj i udoskonalaj za pomocą pełnej kolekcji rezonansowych filtrów 2-polowych i 4-polowych typu Lowpass, Highpass, Bandpass i Band Reject. Albo wyjdź przed szereg z unikalnym Multi Filterem KORG, który tworzy modulowane mieszanki wielu trybów jednocześnie.

Mnóstwo próbek. 64 stereofoniczne głosy.

Biblioteka wavestate z gigabajtami próbek jest ponad tysiąc razy większa niż oryginalna Wavestation. To sporo świetnie brzmiącego materiału dla Wave Sequences. Jest tam bank próbek z Plugin Guru, zupełnie nowe próbki KORG, oraz wybrane próbki z bibliotek Kronos i Krome. Oczywiście, KORG dostarcza również wszystkie próbki z Wavestation (włączając w to wszystkie opcje), plus ogromną bibliotekę Wavestation Wave Sequences. Odtwarzaj do 64 stereofonicznych głosów z nieskazitelną czystością, używając zastrzeżonej technologii KORG do odtwarzania próbek z antyaliasingiem.

Pomnóż przez cztery.

Przy tej całej mocy syntezy, można by pomyśleć, że wavestate będzie grał tylko jeden dźwięk na raz. Nie ma szans. Aby uzyskać jeszcze bogatsze i bardziej złożone rezultaty, nałóż do czterech programów razem w Performance – każdy z własnymi efektami i arpeggiatorem. Vector Envelope i Joystick mieszają poszczególne głosy czterech warstw, a także mogą modulować dowolne inne parametry.

Set Listy i Smooth Sound Transitions.

Set Listy oferują bezproblemową organizację występów i natychmiastowy dostęp do nich podczas koncertu lub próby. Smooth Sound Transitions pozwalają na naturalne brzmienie wcześniej odtwarzanych głosów i efektów, nawet po wybraniu nowego dźwięku.

Dobrze współgra z innymi.

Zbalansowane wyjścia stereo można podłączyć do dowolnego systemu nagraniowego lub monitorującego, a stereofoniczne wyjście słuchawkowe jest przeznaczone do prywatnego odtwarzania lub cueing’u na scenie. Gniazda MIDI w stylu Din zapewniają połączenie z innymi instrumentami i sprzętem audio wyposażonymi w MIDI. Wavestate obsługuje zgodne z klasą połączenia USB MIDI z komputerami z systemem Windows i Mac, a program biblioteki wavestate jest dostępny do pobrania za darmo od KORG.