Launchpad X & Launchpad Mini

Przedstawiamy niezwykle ekspresyjny Launchpad X i doskonale kompaktowy Launchpad Mini [MK3].

Z okazji dziesięciolecia pierwszego Launchpada, jesteśmy niezmiernie dumni z wydania najnowszych pełnowymiarowych i przenośnych wersji ulubionego na świecie kontrolera Ableton Live: Launchpad X i Launchpad Mini [MK3].

Stworzony do występów.

Launchpad X jest naszym podstawowym kontrolerem MIDI z padami dla Live, umożliwiającym szybkie i łatwe uruchamianie clipu i sceny, ekspresyjną grę na instrumencie oraz bezpośredni transport i kontrolę nad mikserem. 64 czułe na siłę nacisku pady RGB Launchpada X są naszymi najbardziej responsywnymi padami jakie do tej pory stworzyliśmy. Tryby Drum i Note zapewniają automatyczne przełączanie między wyzwalaniem instrumentów perkusyjnych i melodyjnych, a dedykowany przycisk Capture MIDI oznacza, że nigdy więcej nie stracisz świetnego pomysłu. Dynamiczne tryby Note i Scale pozwalają na utrzymanie linii basu, melodii, akordów i leadów w tonacji, a kluczowe elementy sterujące – stop, solo, mute, reacord arm, poziomy, panorama i wysyłki – są dostępne po naciśnięciu przycisku. Dzięki łączności USB-C i braku sterowników do zainstalowania, Launchpad X stawia wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu ręki, dzięki czemu możesz poświęcić mniej czasu na szukaniu a więcej czasu na tworzeniu muzyki.

Stworzony do wyzwalania.

Launchpad Mini to nasz najbardziej kompaktowy i przenośny kontroler MIDI typu „grid” z 64 padami, dający Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć pracować w Ableton Live. Ponadto zmieści się w Twojej torbie. Jasne pady RGB doskonale dopasują się do Twoich clipów i scen, dzięki czemu łatwiej niż kiedykolwiek zobaczysz sesje Ableton Live, podczas gdy natychmiastowy dostęp do sterowania Live’em uwalnia użytkownika od myszy i klawiatury, a tryby Drum i Note pozwalają na natychmiastowe przełączanie pomiędzy bitami i melodiami.

Rozszerzając zakres zadań Launchpada X i Launchpada Mini poza Ableton Live, możesz dostosować mapowanie MIDI każdego z nich w trzech (Mini) lub czterech (X) trybach niestandardowych za pomocą komponentów Novation, aby kontrolować prawie wszystko. Wysyłaj CCs MIDI, notatki i wiadomości o zmianie programu, a nawet używaj wierszy lub kolumn jako suwaków – jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia. Oba modele są wyposażone w kompletny zestaw oprogramowania, w tym Ableton Live Lite, szereg wtyczek AAS, XLN Audio, Klevgrand i Softube, dwumiesięczny bezpłatny abonament Splice oraz członkostwo w Sound Collective, dzięki czemu właściciele sprzętu Novation otrzymują co kilka miesięcy nową bezpłatną wtyczkę.