Nagrywanie dźwięku 360° w przestrzeni za pomocą Voyage Audio Spatial Mic

Przechwytywanie dźwięku w terenie jest satysfakcjonującym, ale i bezlitosnym przedsięwzięciem. Naturalne krajobrazy dźwiękowe, zwierzęta na wolności, a także muzycy i ludzie w swobodnych środowiskach (nie studyjnych) niekoniecznie wstrzymają swoje działania, gdy rejestrator i mikrofony są ustawione. Dlatego Voyage Audio Spatial Mic, z 8-kanałową łącznością jednoprzewodową, może być nieocenionym narzędziem do przechwytywania niesamowitego dźwięku w naturze.

Jest coś szczególnego w przechwytywaniu audio i wideo w 360 stopniach – dla twórcy natychmiast przenosi Cię z powrotem do miejsca, a dla widza daje wgląd w inny świat. Najpierw przyjrzymy się konfiguracji, której używamy do przechwytywania dźwięku i wideo 360, a następnie doświadczymy rezultatów.

 

Konfiguracja Voyage Audio Spatial Mic 360 Audio & Video

Aby sprawdzić, jak łatwe jest nagrywanie za pomocą Voyage Audio Spatial Mic, stworzono prostą konfigurację składającą się z następującego sprzętu:

  • Przechwytywanie dźwięku: Voyage Audio Spatial Mic
  • Przechwytywanie wideo 360: Insta360 OneX
  • Rejestrator dźwięku: iPhone 5S z zestawem do podłączenia aparatu i aplikacją MultiTrack DAW
  • Różne przedmioty: Bateria, metalowy uchwyt do telefonu, zaciski 1/4-20, podwójny uchwyt kulowy, statyw, Rycote 45/100 Windjammer lub Windjammer do Baby Ball Gag Windshield i Shockmount

Oto warianty riga do nagrań terenowych, którego używamy ze Voyage Audio Spatial Mic. Wszystko zmieści się w małym plecaku dziennym z dużą ilością wolnego miejsca:

Widoki i dźwięki

W ciepły jesienny dzień ekipa dźwiękowców firmy Voyage Audio wyruszyła na zwiedzanie swojego otoczenia w San Diego. Od klifów po zatokę znaleźli ciekawe dźwięki, które postanowili uchwycić i podzielić się nimi. Obejrzyjcie i posłuchajcie poniższego wideo. Pamiętajcie, że jest to film 360 z wbudowanym dźwiękiem przestrzennym – możesz klikać i przeciągać, aby obracać i sprawić, że dźwięk będzie się odpowiednio zmieniał.

Później udali się do Balboa Park, aby nagrać kilku muzyków. Ponownie, ten sam zestaw został użyty do szybkiego nagrania tych występów. Oto harfista Hunter Mitchell nagrany za pomocą Voyage Audio Spatial Mic:

Kolejna przygoda z nagrywaniem w terenie zaprowadziła ekipę na backcountry San Diego, gdzie znaleźli oni ukrytą ścieżkę w dół zarośniętego szlaku pełnego Poison Oak. Woda była słyszalna w dolinie poniżej i nagle wyłonili się, by znaleźć górną część rzeki San Diego blisko jej źródła. Posłuchajcie:

Field recording może wykraczać poza naturalne i miejskie krajobrazy dźwiękowe. Zabrali swoje urządzenie na targi NAMM w Anaheim w Kalifornii, aby uchwycić niektóre z miejsc i dźwięków:

Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej filmów 360, odwiedźcie kanał Voyage Audio YouTube. Nie zapomnijcie zasubskrybować, aby być informowanym o kolejnych materiałach.

Idąc dalej

Nagrywanie w terenie z użyciem Voyage Audio Spatial Mic to przyjemny i satysfakcjonujący proces ze względu na łatwość obsługi.

Ta konfiguracja jest solidna jak skała i nie napotyka się żadnych błędów podczas nagrywania do aplikacji MultiTrack DAW iOS. W mniej niż minutę można rozłożyć statyw mikrofonowy, wykonać połączenie i nacisnąć nagrywanie na iPhonie i Insta360 OneX.

Filmy 360 zostały zmontowane razem przy użyciu oprogramowania Insta360 Studio i Adobe Premiere. Następnie, przenosząc się do Reapera, zsynchronizowano dźwięk i obraz. Na koniec użyto aplikacji Facebook 360 Encoder do stworzenia plików Youtube 360 (1st order), Facebook 360 (2nd order) i Matroska (Oculus Quest) do odtwarzania.