Najlepsze mikrofony do nagrywania za pomocą iPhone’a od RODE

Najlepsze mikrofony do nagrywania za pomocą iPhone’a od RODE

iPhone’y to niezwykle potężne narzędzia do tworzenia treści. Dzięki wbudowanym kamerom zdolnym do robienia profesjonalnych zdjęć i nagrywania wideo, wydajnym procesorom i niezliczonym kreatywnym aplikacjom dostępnym za dotknięciem przycisku, większość ludzi ma wszystko, czego potrzebują do tworzenia treści o super wysokiej jakości, bezpośrednio w kieszeni. To, w czym iPhone’y nie są świetne, to nagrywanie dźwięku; po prostu nie są w stanie przechwytywać dźwięku wysokiej jakości. Na szczęście można to łatwo naprawić.

Najlepszym sposobem na znaczną poprawę jakości dźwięku jest użycie zewnętrznego mikrofonu. Nie oznacza to również, że musisz zacząć nosić ze sobą tony sprzętu do nagrywania – w ofercie RODE znajduje się wiele kompaktowych mikrofonów, które zapewniają profesjonalną jakość dźwięku i można je podłączyć bezpośrednio do telefonu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o vlogowanie, filmowanie, tworzenie podcastów czy nagrywanie muzyki, przyjrzyjmy się najlepszym mikrofonom RODE do nagrywania za pomocą iPhone’a.[/vc_column_text]

RODE VideoMic Me-L

RODE VideoMic Me-L to idealny, łatwy w użyciu, wszechstronny mikrofon do iPhone’a. Podłącza się go bezpośrednio do portu Lightning w telefonie i jest wyposażony w klips, który zapewnia jego bezpieczeństwo. Podobnie jak mikrofon typu shotgun do lustrzanki cyfrowej – RODE VideoMic ProRODE VideoMic Me-L jest mikrofonem kierunkowym, co oznacza, że skupia się na tym, na co jest skierowany, jednocześnie redukując szumy tła. Posiada gniazdo 3,5 mm do podłączenia słuchawek, dzięki czemu można monitorować dźwięk podczas nagrywania i jest wyposażony w futrzaną osłonę przednią do nagrywania na zewnątrz. Ten rodzaj mikrofonu jest idealny do szerokiego zakresu zastosowań, od vlogowania, przez kręcenie filmów, po podcasting w podróży.

Sprawdź RODE VideoMic Me-L

RODE SmartLav+

RODE SmartLav+ jest tak zwanym mikrofonem „lavalier”. Te kompaktowe, przypinane mikrofony są używane w różnych scenariuszach filmowych, telewizyjnych i nadawczych, często z bezprzewodowym systemem mikrofonowym. RODE SmartLav+ podłącza się bezpośrednio do portu słuchawkowego iPhone’a (użyj adaptera Lightning, jeśli masz nowszego iPhone’a) i ma kabel o długości 1,2 m, dzięki czemu idealnie nadaje się do nagrywania fragmentu, w którym musisz stać nieco dalej od kamery, na przykład podczas wykładu lub prezentacji. Ponieważ jest to mikrofon przypinany, można go zbliżyć do ust, co zapewni bogaty dźwięk z minimalnym hałasem w tle, nawet jeśli znajdujesz się kilka kroków od kamery. Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku, zalecamy przypięcie go mniej więcej w odległości dłoni od ust, najlepiej w pobliżu klatki piersiowej.

Sprawdź RODE SmartLav+

RODE VideoMic GO II

RODE VideoMic GO II to ultralekki i kompaktowy mikrofon typu shotgun wyposażony w innowacyjne funkcje dla twórców treści wszelkiego rodzaju. Jest niezwykle prosty w użyciu, ale ma kilka sztuczek w rękawie, które sprawiają, że jest niezwykle wydajny i wszechstronny do nagrywania wysokiej jakości dźwięku za pomocą iPhone’a.

Jego unikalna konstrukcja akustyczna zapewnia bogaty, pełny dźwięk, który natychmiast poprawi jakość dźwięku nagrań z iPhone’a. RODE VideoMic GO II jest zasilany przez iPhone’a i posiada uniwersalne wyjście USB, co oznacza, że możesz podłączyć kabel USB-C do Lightning, taki jak SC15 lub SC19 i rozpocząć nagrywanie – to bardzo proste. Jest również kompatybilny z aplikacją RODE Central Mobile dla jeszcze bardziej rozbudowanych funkcji i kontroli, a także z bezpłatną aplikacją RODE Reporter do nagrywania wysokiej jakości dźwięku do podcastów, livestreamów, vlogów, filmów – możliwości są nieograniczone.

Sprawdź RODE VideoMic GO II

RODE iXY Lightning

RODE iXY Lightning to stereofoniczny mikrofon klasy broadcast, który podłącza się bezpośrednio do iPhone’a. Wykorzystuje on dopasowaną parę ½-calowych kardioidalnych kapsuł pojemnościowych do przechwytywania bardzo szczegółowych, realistycznych nagrań stereo, podobnie jak uszy słyszą dźwięki w prawdziwym świecie. Ten rodzaj mikrofonu jest zwykle używany przez filmowców do nagrywania wciągających pejzaży dźwiękowych do profesjonalnych filmów, ale dzięki RODE iXY Lightning każdy, kto ma iPhone’a, może uchwycić prawdziwą atmosferę w dowolnym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie do nagrywania wydarzeń sportowych, występów muzycznych – wszędzie tam, gdzie chcesz uchwycić wszystkie szczegóły dźwiękowe sceny.

Sprawdź RODE iXY Lightning

RODE AI-Micro

RODE AI-Micro to idealne rozwiązanie do podłączenia praktycznie każdego mikrofonu z wyjściem 3,5 mm do iPhone’a. Ten poręczny mały interfejs audio posiada dwa wysokiej jakości wejścia mikrofonowe i wyjście słuchawkowe do monitorowania dźwięku, dzięki czemu idealnie nadaje się do dwuosobowych wywiadów lub podcastów w podróży.

RODE AI-Micro doskonale współpracuje z aplikacją RØDE Reporter iOS, która umożliwia przechwytywanie dźwięku o jakości transmisji w terenie, a także zapewnia pełną kontrolę nad poziomem wejściowym każdego mikrofonu, poziomem wyjścia słuchawkowego i dostępem do zaawansowanych funkcji, takich jak filtr górnoprzepustowy dla każdego mikrofonu.

Sprawdź RODE AI-Micro

RODE Wireless GO II

RODE Wireless GO II to ultrakompaktowy bezprzewodowy system mikrofonowy. Wyposażony jest w odbiornik i dwa nadajniki, które można podłączyć do tego, co chcesz nagrać, co jest idealne do nagrywania dwóch źródeł jednocześnie, takich jak dwuosobowy podcast lub wywiad. Nadajnik przesyła dźwięk do odbiornika bezprzewodowo, zapewniając pełną swobodę poruszania się podczas nagrywania i możliwość stania znacznie dalej od kamery. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć odbiornik do RODE AI-Micro podłączonego do telefonu i jesteś gotowy do rozpoczęcia nagrywania.

Większość systemów bezprzewodowych wymaga podłączenia mikrofonu lavalier do nadajnika, ale RODE Wireless GO II ma wbudowany mikrofon, dzięki czemu jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze. Jeśli jednak wolisz używać mikrofonu lavalier, RODE Lavalier GO jest idealnym towarzyszem. RODE Wireless GO II to idealny mikrofon do vlogowania, filmowania, nagrywania wywiadów lub raportowania – w zasadzie wszystkiego, gdzie potrzebujesz swobody związanej z bezprzewodowym dźwiękiem.

Sprawdź Rode Wireless GO II

[/vc_column][/vc_row]