Największe ogłoszenie RØDE w historii: wprowadzenie siedmiu nowych produktów i aktualizacji

Na targach NAB Show w Las Vegas, firma RODE ogłosiła największą zapowiedź produktów w historii. Jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić siedem nowych produktów i aktualizacji produktów, które zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni. Obejmuje to nowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla wiodących w branży urządzeń RODE Wireless GO II i RØDECaster Pro II, przełomowe nowe produkty, takie jak RODE Streamer X, RØDECaster Duo i RODE PodMic USB, a także wyczekiwane akcesoria.

RODE WIRELESS GO II™ AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA

Nadchodzi nowa aktualizacja oprogramowania sprzętowego dla RODE Wireless GO II, która odblokuje jeszcze więcej funkcji w tym, co już jest najbardziej wyposażonym kompaktowym systemem mikrofonów bezprzewodowych. Obejmuje to możliwość zapisywania nagrań w postaci plików WAV w celu łatwego przesyłania ich do komputera w podróży oraz rozpoczynania/zatrzymywania nagrań w pamięci za pomocą przycisku zasilania nadajnika – dwie bardzo pożądane funkcje – jak również dodanie nowych modeli aparatów do funkcji ustawień wstępnych aparatów, która została wprowadzona w najnowszej aktualizacji oprogramowania sprzętowego, a także szereg ulepszeń systemowych i usprawnień przepływu pracy.

RØDECASTER PRO II™ BEZPRZEWODOWA ŁĄCZNOŚĆ MIKROFONOWA

Wkrótce pojawi się również nowa aktualizacja oprogramowania dla RØDECaster Pro II, która odblokowuje niesamowitą ukrytą funkcję: bezprzewodową łączność mikrofonową.

Już teraz RØDECaster Pro II jest jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań audio dla twórców treści na rynku, posiada elastyczną gamę wejść audio, w tym gniazda combo do podłączenia zarówno mikrofonów, jak i instrumentów; łączność Bluetooth oraz podwójne interfejsy USB do podłączenia komputerów i urządzeń mobilnych. Dzięki nowej aktualizacji, użytkownicy będą mogli również podłączyć dowolny nadajnik bezprzewodowy RØDE Series IV – w tym RODE Wireless GO II i RODE Wireless ME – do nagrywania nieskazitelnie czystego dźwięku bezprzewodowego bezpośrednio do RØDECaster Pro II.

Ta niesamowita funkcja jest pierwszą na świecie i sprawia, że RØDECaster Pro II jest jeszcze bardziej wszechstronny, z większą ilością wejść i wyjść niż jakiekolwiek inne urządzenie tego typu na rynku, potwierdzając swoje miejsce jako ostateczna konsola do produkcji audio dla twórców treści.

Firma RODE stworzyła pierwszy na świecie kompaktowy system mikrofonów bezprzewodowych z oryginalnym RODE Wireless GO i ponownie zrewolucjonizowała kategorię dzięki RODE Wireless GO II, a ostatnio RODE Wireless ME. Te najnowsze aktualizacje sprawiają, że RØDE kontynuuje innowacje w kategorii bezprzewodowej, rozszerzając możliwości produktów i zapewniając, że oferują one maksymalny potencjał twórczy.

RODE STREAMER X

RODE Streamer X to nowy, rewolucyjny produkt, który łączy w sobie profesjonalny interfejs audio i kartę do przechwytywania wideo w kompaktowej, łatwej w użyciu konsoli. Wyposażony jest w studyjnej klasy wejścia audio XLR, urządzenia liniowe i zestawy słuchawkowe z ultra-niskoszumowym, wysokowydajnym przedwzmacniaczem Revolution Preamp™ i potężnym przetwarzaniem dźwięku APHEX zapewniającym nieskazitelną jakość dźwięku. Posiada również tę samą kompatybilność z mikrofonami bezprzewodowymi RØDE Series IV, która pojawi się w RØDECaster Pro II w następnej aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Na froncie wideo oferuje strumieniowanie 4K30 / 2K60 i do 2K120 / 4K60 pass-through dla niesamowitej jakości wideo w wielu różnych zastosowaniach, od strumieniowania i gier, przez podcasting i tworzenie treści, po prezentacje biznesowe.

Dwa połączenia USB-C bezproblemowo dostosowują się do konfiguracji dwóch komputerów, a cztery konfigurowalne pady SMART umożliwiają wyzwalanie w locie efektów dźwiękowych lub głosowych i innych działań na komputerze. Jest również w pełni kompatybilny z rozwiązaniami software’owymi RØDE, w tym UNIFY, RØDE Central i RØDE Connect, zapewniając rozszerzoną funkcjonalność i niezrównaną elastyczność.

RODE Streamer X reprezentuje nowy sposób livestreamingu z niesamowitym dźwiękiem i obrazem. Nigdy wcześniej przechwytywanie obrazu i dźwięku o jakości nadawczej nie było możliwe przy użyciu jednej konsoli. To najlepsze rozwiązanie do streamingu typu „wszystko w jednym”.

RØDECASTER DUO

RØDECaster Duo to kompaktowe i niezwykle wydajne rozwiązanie do produkcji audio typu all-in-one, przeznaczone do podcastingu, streamingu, tworzenia muzyki i treści. Oferuje ten sam niezrównany zestaw funkcji i niezrównaną wszechstronność, co rewolucyjny RØDECaster Pro II, w tym nadchodzącą kompatybilność z mikrofonami bezprzewodowymi RØDE Series IV. Posiada ten sam czterordzeniowy silnik audio o dużej mocy, przedwzmacniacze Revolution Preamps™, przetwarzanie dźwięku APHEX® i nieskończone możliwości dostosowywania, co RØDECaster Pro II – teraz w jeszcze bardziej kompaktowej i przenośnej formie.

Firma RODE stworzyła kategorię konsoli podcastingowej all-in-one z oryginalnym RØDECaster Pro w 2018 roku, a od czasu premiery w 2022 roku RØDECaster Pro II jest chwalony jako najpotężniejsza konsola do produkcji audio w swoim rodzaju. RØDECaster Duo będzie kontynuował to dziedzictwo, dostarczając wszystko, co użytkownicy pokochali w swoim rodzeństwie w bardziej kompaktowej obudowie – idealne, jeśli potrzebujesz mniej wejść audio, ale nie chcesz iść na kompromis w kwestii jakości dźwięku.

RODE PODMIC USB

RODE PodMic USB to ultra wszechstronny, nadawczy mikrofon dynamiczny do podcastingu, streamingu i tworzenia treści. Oferuje tę samą niesamowitą jakość dźwięku i kompaktową, ale wytrzymałą obudowę, co bestsellerowy PodMic, z potężną nową funkcją w rękawie: łącznością XLR i USB.

Świeżo po premierze RODE NT1 5th Generation – pierwszego na świecie pojemnościowego mikrofonu studyjnego oferującego zarówno łączność XLR, jak i USB – ta niesamowita funkcja została teraz dodana do RODE PodMic. Kiedy używasz analogowego wyjścia XLR, RODE PodMic USB jest dokładnie taki sam jak oryginał, choć z eleganckim nowym wykończeniem i studyjnym filtrem pop.

Gdy używasz cyfrowego wyjścia USB, oferuje szereg funkcji nowej generacji, które sprawiają, że jest super elastyczny, w tym przedwzmacniacz Revolution i wysokiej jakości konwersję analogowo-cyfrową dla nieskazitelnego przechwytywania dźwięku, zaawansowany procesor DSP APHEX do dodawania profesjonalnego przetwarzania głosu do każdego nagrania, a także kompatybilność ze smartfonami i tabletami do użytku w podróży.

Posiada również wyjście słuchawkowe o zerowej latencji i pokładową regulację głośności oraz jest kompatybilny z kompletnym pakietem oprogramowania RØDE, w tym RØDE Central, RØDE Connect, RØDE Capture i UNIFY, co czyni go prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym mikrofonem w historii.

PLECAK RØDECASTER BACKPACK

RØDECASTER BACKPACK to zaprojektowana na zamówienie torba transportowa dla serii RØDECaster, w tym RØDECaster Pro, RØDECaster Pro II i RØDECaster Duo. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, w tym miękkiej, wytrzymałej rączki Alcantara®, pasków z nylonu balistycznego i wodoodpornej części zewnętrznej, jest solidna i wytrzymała.

Może pomieścić RØDECaster Pro, Pro II lub Duo, a także mikrofony, ramiona studyjne i inne akcesoria, jak również laptopy do 16 cali. Ergonomiczne, regulowane paski na ramiona z podparciem pleców i klatki piersiowej zapewniają absolutny komfort, a zewnętrzne kieszenie i przegródki zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania.

ETUI DO ŁADOWANIA RODE WIRELESS GO II CHARGING CASE

RODE Wireless Go II Charging Case to poręczne etui do ładowania RODE Wireless GO II. Mieści zarówno nadajnik, jak i odbiornik oraz posiada zintegrowaną baterię, która umożliwia trzykrotne pełne naładowanie akumulatora, co pozwala na 30 godzin ciągłego użytkowania. Dzięki wytrzymałej obudowie i systemowi zamków błyskawicznych doskonale nadaje się do ochrony urządzenia RODE Wireless GO II podczas transportu lub przechowywania.

18.04.23