SEQUENTIAL – nowa marka w ofercie syntezatorów!

Z wielką radością informujemy o nowej marce, która pojawiła się w naszej ofercie syntezatorów. Mowa o cenionych na całym świecie instrumentach Sequential!

Historia marki sięga roku 1974 kiedy to projektant instrumentów i zdobywca nagród Grammy, Dave Smith założył Sequential Circuits. W 1977 roku Dave zaprojektował Prophet-5, pierwszy na świecie w pełni programowalny syntezator polifoniczny i pierwszy instrument muzyczny z wbudowanym mikroprocesorem. W ciągu następnych 10 lat firma Sequential wypuściła na rynek wiele innowacyjnych instrumentów i automatów perkusyjnych.

Dave Smith jest znany jako siła napędowa specyfikacji MIDI (Musical Instrument Digital Interface). W rzeczywistości to właśnie Dave ukuł ten akronim. W 1987 roku otrzymał tytuł Fellow of the Audio Engineering Society (AES) za swoją nieustającą pracę w dziedzinie syntezy muzyki. Po zakończeniu pracy w Sequential, Dave był prezesem DSD, Inc, oddziału badawczo-rozwojowego firmy Yamaha, gdzie pracował nad syntezą modelowania fizycznego i koncepcją syntezatorów programowych. Następnie założył grupę badawczo-rozwojową Korg w Kalifornii, w której produkowano Wavestation i inne technologie. W roku 1994 objął stanowisko prezesa w Seer Systems i opracował pierwszy syntezator programowy dla Intela, a następnie pierwszy profesjonalny syntezator programowy Reality, wydany w 1997 roku.

Zdając sobie sprawę z ograniczeń oprogramowania, Dave powrócił do projektowania sprzętu i założył Dave Smith Instruments, zaczynając od hybrydowego syntezatora analogowo-cyfrowego Evolver w 2002 roku. Z czasem linia produktów rozrosła się do syntezatorów takich jak Prophet X, Prophet Rev2, Prophet-6, OB-6 (współpraca z Tomem Oberheimem), Pro 2, i Prophet 12, oraz automatu perkusyjnego Tempest (współpraca z Rogerem Linnem). W 2018 roku DSI zmieniło nazwę na Sequential.