Audient

Założona przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu jednych z najlepiej brzmiących konsol w historii produkcji muzycznej, Audient zapewnia najwyższą jakość dla każdego, od profesjonalistów studyjnych po artystów nagrywających w domu. Kiedy już usłyszysz sprzęt Audient w akcji, nigdy nie zadowolisz się niższą jakością.

Historia

W 1997 roku David Dearden i Gareth Davies postanowili założyć sklep. Pracując w swoim garażu, Dearden zbudował ręcznie nowy rodzaj analogowej konsoli mikserskiej, której celem było podniesienie poprzeczki standardów jakości dźwięku w nowym krajobrazie przemysłu nagrań cyfrowych. Słowo wyszło na jaw, konsola została włączona, a nowa firma Audient osiągnęła niemal jednodniową sławę.

Historia c.d.

Oczywiście, firma taka jak Audient nie zaczyna z dnia na dzień. Na długo przed Audient, David Dearden i Gareth Davies założyli DDA, która produkowała również konsole w latach 80-tych i 90-tych. Po drodze Dearden pracował na pełny etat z Eddiem Veale’em, budując konsole i studia, w tym prywatne studia dla Johna Lennona, Ringo Starra i George’a Harrisona. Zanim pojawił się Audient, wiedza fachowa w tej technologii nie miała sobie równych.

Pierwsze modele

Audient uderzył w ziemię w 1997 roku swoją flagową konsolą ASP8024. W porównaniu z innymi wielkoformatowymi biurkami, ASP8024 był niezwykle przystępny cenowo, ale jego bezkompromisowa jakość, a nie cena, sprawiła, że od razu odniósł sukces. Innym ważnym aspektem tej konsoli była jej zwykła prostota, niecodzienna cecha w układzie liniowym. Wszystko to doprowadziło do powstania projektu tak popularnego, że 20 lat później, ASP8024 jest nadal produkowany w zaktualizowanym modelu Heritage Edition.

Przedwzmacniacze

Kiedy zorientowali się, jak bardzo popularne stały się przedwzmacniacze Deardena, Audient postanowił zaoferować je szerszej publiczności. W rezultacie zrobili to, co zrobiło wielu czołowych producentów konsol: wykonali dokładnie te same przedwzmacniacze dostępne w serii modułów do montażu na stelażu. W szczególności, Audient ASP800 i ASP880 nie tylko posiadają osiem oryginalnych przedwzmacniaczy Audient, ale także dodatkowe funkcje, takie jak JFET DI, udoskonalenia HMX i IRON oraz konwersja cyfrowa.

„Nie tylko słyszymy, słuchamy”

Dewiza Audienta brzmi: „Nie tylko słyszymy, słuchamy” i żadne produkty nie zrobiły nic dobrego w pracy, przynosząc tę filozofię nowej generacji inżynierów nagraniowych jako interfejsy audio serii iD. Interfejsy USB obejmują oryginalne przedwzmacniacze mikrofonów klasy A, przetworniki JFET DI i Burr-Brown. Funkcje, takie jak zintegrowane elementy sterujące DAW i sekcje miksu monitora, wraz z ich doskonałą jakością dźwięku, sprawiają, że interfejsy serii iD są niezwykle popularne.