Austrian Audio

Po tym, jak firma AKG zamknęła swoje biura w Wiedniu pracownicy z tego miasta postanowili rozpocząć własną działalność. Byli pracownicy AKG założyli w 2017 swoją własną firmę – Austrian Audio. Mimo tego, że firma jest młoda to pracują w niej niezwykle doświadczeni inżynierowie. Przy zachowaniu najlepszych tradycji technologicznych i sprawdzonych rozwiązań, ekipa Austrian Audio ciągle obserwuje rynek i ulepsza swoje sprzęty.

Misja założycieli Austrian Audio jest jasna: sprawić, aby Twoja pasja została uchwycona.

MIKROFONY

Austrian Audio posiada zróżnicowaną ofertę mikrofonów, gdzie każdy produkt wykonany jest z najwyższą precyzją i dbałością o detal.

WIELKOMEMBRANOWE

Mikrofony wielkomembranowe to mikrofony pojemnościowe charakteryzujące się największą czułością wśród mikrofonów. Z tego względu swoje zastosowanie znajdują najczęściej w studiach nagraniowych. Austrian Audio oferuje przede wszystkim trzy główne modele: Austrian Audio OC818, Austrian Audio OC18 oraz Austrian Audio OC16. Każdy z tych modeli wyróżnia się unikalną technologią i budową.

Kilka słów o rozwiązaniach technologicznych Austrian Audio

Flagowa kapsuła CKR12

Model Austrian Audio OC818 jest wyposażony w opatentowaną przez Austrian Audio, ręcznie tworzoną kapsułę CKR12. Jest to kapsuła utworzona w oparciu o CK12 – kultowej już kapsuły istniejącej od lat w modelach mikrofonów AKG. Jednak CKR12 została ulepszona o inny i lepszy sposób zawieszenia – 3 punkty zaczepienia zamiast jednego wspornika oraz ceramiczny pierścień okalający membranę.

Kapsuła CKR6

Choć kapsuła CKR6 z mikrofonu Austrian Audio OC16 jest jedynym elementem produkowanym w Chinach, nie oznacza to spadku jakości. Jest oryginalny projekt, pochodzący wprost z Wiednia. Kapsuła CKR6 podobnie jak CKR12 jest lepszą adaptacją poprzedniej kapsuły AKG. CKR6 posiada charakterystykę kardioidalną.

Technologia Open Acoustics

Technologia Open Acoustics we wszystkich mikrofonach wielkomembranowych Austrian Audio odpowiada za redukcję tzw. “efektu zbliżenia”. W przypadku mikrofonów o charakterystyce kardioidalnej jest to wyjątkowo istotne, gdy planujemy nagrywać źródło dźwięku z bliskiej odległości. Dzięki Open Acoustics “efekt zbliżenia”, polegający na nienaturalnym wzmocnieniu niskich częstotliwości, jest niwelowany. W ten sposób uzyskujemy najczystsze i niepodkolorowane nagranie.

WYBIERZ SWÓJ MIKROFON WIELKOMEMBRANOWY

Austrian Audio OC818

Mikrofon wielkomembranowy ze zmienną charakterystyką

  Flagowy mikrofon Austrian Audio

  Pierwsze na świecie bezprzewodowe sterowanie analogowymi obwodami

  Precyzyjnie dostrojona i ręcznie wykonana kapsuła ceramiczna CKR12

  Podwójne wyjście do nagrywania każdej membrany osobno

  Mikrofon dostępny w dwóch wariantach kolorowych oraz w zestawach stereo

Austrian Audio OC18

Kardioidalny mikrofon wielkomembranowy

  Może być parowany z innym mikrofonem Austrian Audio OC18 lub Austrian Audio OC818

  Ręcznie wykonana kapsuła CKR6 (produkcja w Austrii)

  Technologia Open Acoustics

  Dostępny również w zestawie stereo

Austrian Audio OC16

Kardioidalny mikrofon wielkomembranowy

  Najpopularniejszy mikrofon firmy Austrian Audio

  Ręcznie wykonana kapsuła CKR6 (produkcja w Chinach)

  Technologia Open Acoustics

  Wysoki poziom max. SPL: 148 dB SPL (A)

Zestaw akcesoriów

Do każdego mikrofonu Austrian Audio otrzymujesz w zestawie solidny case transportowy! Ponadto uchwyt mikrofonowy, kosz antywstrząsowy oraz filtr przeciwwietrzny.

WOKALNE

Mikrofony wokalne Austrian Audio znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim na scenie. Zwykle są to mikrofony dynamiczne – czyli takie o mniejszej czułości – choć, jak pokazuje Austrian Audio, mogą to być również mikrofony pojemnościowe. Trzy modele oferowane przez firmę charakteryzują się każdy swoim indywidualnym brzmieniem i są szczególnie dostosowane pod kątem występów scenicznych. Z Austrian Audio nie musisz się obawia o sprzężenia zwrotne, dzięki zminimalizowanym rezonansom obudowy i otwartej konstrukcji.

Kilka słów o mikrofonach wokalnych Austrian Audio

Flagowa kapsuła OCC7

Kapsuła pojemnościowa OCC7 została opracowana w Wiedniu i jest sercem najwyższego modelu mikrofonów wokalnych. Zainspirowana legendarną CK1, nowo opracowana kapsuła przejmuje dziedzictwo z zaletami klasyki i dzisiejszymi wymaganiami. OCC7 ma imponującą liniową charakterystykę częstotliwościową. Kapsuła może wytrzymać bardzo wysokie poziomy ciśnienia akustycznego.  Dźwięk zawsze brzmi naturalnie i otwarcie, a nawet przy ekstremalnych poziomach głośności nie jest szorstki ani ostry. Średnie i wysokie tony są zawsze jedwabiście gładkie i nie są nadmiernie podkreślone.

Wbudowane filtry pop

W każdym z mikrofonów wokalnych Austrian Audio znajduje się wbudowany filtr pop. Są to filtry niwelujące przestery pojawiające się przy wypowiadaniu zgłosek wybuchowych (“p”, “b” itp.). Dodatkowo również w przypadku tych mikrofonów została zastosowana technologia Open Acoustics!

WYBIERZ SWÓJ MIKROFON WOKALNY

Austrian Audio OC707

Pojemnościowy mikrofon wokalny

  Technologia True Condenser

  Najlepsza w swojej klasie obsługa i tłumienie szumów uchwytu

  Technologia Open Acoustics

  Przełączany filtr low-pass 120 Hz

Austrian Audio OD505

Dynamiczny mikrofon wokalny

  Aktywny obwód dynamiczny

  Opatentowany dyfuzor szumów pop 3D

  Wytrzymały korpus odlewany ciśnieniowo

  Przełączany filtr hi-pass

Austrian Audio OD303

Dynamiczny mikrofon wokalny

  Opatentowany dyfuzor szumów pop 3D

  Wytrzymały korpus odlewany ciśnieniowo

  Technologia Open Acoustics

  Najlepszy na początek

SERIA MICREATOR

Seria MiCreator to najnowszy wynalazek od firmy Austrian Audio. Jest to seria kompaktowych mikrofonów studyjnych stworzona przede wszystkim dla tych, którzy lubią nagrywać w domu. Seria obejmuje trzy produkty: Austrian Audio MiCreator Studio – mikrofon pojemnościowy z połączeniem USB-C; Austrian Audio MiCreator Satellite – dodatkowy mikrofon służący do nagrywania stereo oraz Austrian Audio MiCreator Y-Lav – idealny mikrofon do nagrywania wywiadów.

Kilka słów o technologii zawartej w serii Austrian Audio MiCreator

Łączność USB-C

Seria Austrian Audio MiCreator charakteryzuje się bardzo wygodną łącznością USB-C. Dzięki niej, nie musisz mieć interfejsu audio pod ręką aby rozpocząć swoje nagranie. Wystarczy podłączyć mikrofon bezpośrednio do komputera, dostosować głośność i gotowe!

Monitorowanie bez opóźnień

Każdy z mikrofonów z serii Austrian Audio MiCreator został wyposażony o wyjście słuchawkowe, które pozwala na bezpośredni i bezlatencyjny odsłuch tego co nagrywamy.

Mechanika FlexTilt

Modele Austrian Audio MiCreator Studio oraz Austrian Audio MiCreator Satellite posiadają wygodną “główkę”, którą można przechylać do przodu i do tyłu. Za pomocą tego mechanizmu w bardzo łatwy i wygodny sposób dostosujesz pozycję mikrofonu względem źródła.

WYBIERZ SWOJE ROZWIĄZANIE AUSTRIAN AUDIO MICREATOR

Austrian Audio MiCreator Studio

Mikrofon studyjny z połączeniem USB-C

  Niestandardowa kapsuła pojemnościowa

  Maks. SPL: 130 dB SPL

  Drugie wejście dla mic/inst

  Bezpośrednie monitorowanie bez latencji

Austrian Audio MiCreator Satellite

Mikrofon TRRS z gniazdem słuchawkowym

➤  Niestandardowa kapsuła pojemnościowa

  Maks. SPL: 130 dB SPL

  Mechanika FlexTilt

  Gniazdo słuchawkowe

Austrian Audio MiCreator Y-Lav

Mikrofon lavalier z wyjściem słuchawkowym

  Bezproblemowo współpracuje z Austrian Audio MiCreator Studio

  Idealny do wywiadów

  Możliwość podłączenia drugiej pary słuchawek

SŁUCHAWKI

Oferta Austrian Audio w zakresie słuchawek również jest szeroka. Znajdziemy wśród nich zarówno konstrukcje zamknięte, jak i otwarte. Słuchawki firmy Austrian Audio sprawdzą się świetnie w rozwiązaniach studyjnych. Są analityczne, szczegółowe. Są brutalnie prawdziwe.

STUDYJNE SŁUCHAWKI AUSTRIAN AUDIO

Słuchawki studyjne Austrian Audio są tworzone przede wszystkim z myślą o najbardziej wymagających inżynierach dźwięku, którzy pragną wygładzić każdą, najdrobniejszą niedoskonałość w swoich nagraniach. Niemniej, entuzjaści słuchania muzyki w najwyższej jakości również odnajdą to, czego potrzebują. Odkryj najmniejsze niuanse – miksuj z pewnością i słuchaj z przyjemnością.

Kilka słów o technologii

Technologia Hi-X (High Excursion)

Technologia Hi-X (High Excursion) jest idealnie dopasowana do współczesnych produkcji muzycznych: przetwornik o optymalnym rozmiarze 44 mm, unikalny system magnesów pierścieniowych i aluminiowa cewka drgająca pokryta miedzią zostały zaprojektowane na zamówienie i współpracują ze sobą, aby zmniejszyć wagę membrany i zwiększyć sztywność, poprawiając reakcję, oswajając niepożądany rezonans i minimalizując zniekształcenia.

Przejrzystość

Wszystkie słuchawki Austrian Audio są precyzyjnie dostrajane, aby osiągnąć maksymalną liniowość brzmienia. Dzięki temu, możesz usłyszeć cały zakres częstotliwości bez podbarwień, które wpływają na zmniejszenie czytelności dźwięku.

WYBIERZ SWOJE SŁUCHAWKI STUDYJNE

Austrian Audio Hi-X65

Profesjonalne słuchawki studyjne z otwartą konstrukcją

  Precyzyjny dźwięk, idealny do miksowania i masteringu

  Wyjątkowo niskie THD

  Niezrównana reprodukcja czystych i szczegółowych basów

Austrian Audio Hi-X60

Profesjonalne słuchawki studyjne

➤  Konstrukcja zamknięta

  Profesjonalne słuchawki referencyjne do nagrywania i FOH

  Doskonałe pasywne tłumienie hałasu

  Wyjątkowy komfort

Austrian Audio Hi-X55

Profesjonalne słuchawki studyjne

➤  Zamknięta konstrukcja

  Precyzyjny, analityczny dźwięk

  Całkowicie metalowe zawiasy i pałąk

  Najlepszy w swojej klasie komfort

Austrian Audio Hi-X50

Profesjonalne słuchawki studyjne

  Zamknięta konstrukcja

  Szczegółowy, krystalicznie czysty dźwięk

  Najlepszy w swojej klasie komfort dzięki specjalnym nausznicom z miękkiej pianki z pamięcią kształtu

  Składana konstrukcja ułatwiająca transport

Austrian Audio Hi-X25BT

Profesjonalne bezprzewodowe słuchawki nauszne Bluetooth

  Łączność Bluetooth® 5.0

  Analogowy dźwięk przez gniazdo stereo 3,5 mm

  Cyfrowy dźwięk przez USB-C®

Austrian Audio Hi-X15

Profesjonalne słuchawki

  Krystalicznie czysty i precyzyjny dźwięk

  Wyjątkowa wartość

  Składana konstrukcja z metalowymi zawiasami