Avid

Kiedy ludzie mówią o produktach Avid, nie jest niczym niezwykłym usłyszeć termin „standard przemysłowy” i jest ku temu dobry powód. Produkty takie jak Avid Media Composer i Pro Tools wyznaczają poprzeczkę dla komputerowej edycji wideo i audio, podczas gdy akceleracja Avid HDX DSP nie została jeszcze przekroczona. Ponadto, Avid oferuje pełną gamę najwyższej jakości interfejsów sprzętowych i najnowocześniejszych interfejsów audio, zapewniając kompletne systemy dla wszystkich, od artystów nagrywających w domu po największe studia na świecie.

Historia

Dla wielu, jeśli nie większości, inżynierów dźwięku, Pro Tools był naszym wejściem do nagrywania komputerowego, albo z góry (Pro Tools HD) lub na dole (Pro Tools LE), tak jak Avid/1 był pierwszym i ostatnim oprogramowaniem NLE, które przyjęli nasi profesjonaliści w dziedzinie wideo. W ciągu dziesięcioleci, produkty Avid stały się potężniejsze, stając się paradoksalnie łatwiejsze w użyciu, a jednocześnie nieskończenie bardziej złożone. To samo można powiedzieć o ich szerokiej gamie sprzętu, w tym o wysokiej jakości interfejsach audio i najnowocześniejszych powierzchniach kontrolnych.

Historia c.d.

Od momentu założenia firmy przez Billa Warnera w 1987 roku, Avid jest zaangażowany w pomoc osobom opowiadającym historie wszelkiego rodzaju w tworzeniu ich dzieł sztuki. Kiedy Avid przejął Digidesign w 1995 roku, włamali się już na rozwijający się nieliniowy rynek montażu wideo. W tym czasie świat produkcji muzycznej znajdował się na skraju cyfrowej, komputerowej rewolucji. Avid był zdeterminowany być tam, kiedy oprogramowanie DAWs osiągnęło punkt zwrotny, a powiedzenie, że im się udało, byłoby skrajnym niedomówieniem. Do 1999 roku, kiedy Digidesign’s Pro Tools zdobył swój pierwszy singiel numer jeden – Ricky Martin’s „Livin’ la Vida Loca” – Avid był na szczycie profesjonalnego rynku nagrań, a zdominowanie rynku nagrań studyjno-home było logicznym kolejnym krokiem.

Nagrody

Dzisiaj, produkty audio i wideo Avid zgromadziły ponad 200 patentów i zostały uhonorowane 14 nagrodami Emmy, nagrodą Grammy Award, dwoma Oskarami i licząc. Niezależnie od tego, czy jest to nowa iteracja ich oprogramowania, zmodernizowana linia interfejsów audio, kolejny krok w rozwoju powierzchni kontrolnej, czy coś zupełnie nowego, nie możemy się doczekać, aby opowiedzieć wam o najnowszym sprzęcie Avid.