Beyerdynamic

Łącząc stulecie rozwoju przetwornika z innowacyjnym designem, Beyerdynamic jest na czele technologii mikrofonu i słuchawek. Ich mikrofony wstęgowe są niczym innym jak legendarne, a słuchawki Premium Line znajdziesz w studiach i apartamentach mikserskich na całym świecie.

Historia

Beyerdynamic jest na czele technologii przetworników od około stulecia. Jako firma myśląca przyszłościowo, pozostają one skoncentrowane na przyszłości i nadal rewolucjonizują różne aspekty przemysłu muzycznego dzięki swoim innowacyjnym projektom. Ta prywatna niemiecka firma zdołała konsekwentnie trzymać palec na pulsie przemysłu nagraniowego, produkując jedne z najlepszych mikrofonów i słuchawek na rynku.

Historia c.d.

Pierwotne predyspozycje Beyerdynamic do sławy leżały w produkcji słuchawek. W rzeczywistości ich pierwsze komercyjnie dostępne słuchawki – DT48 – pozostawały w produkcji od 1937 do 2012 roku. Wierni swojej filozofii projektowej, polegającej raczej na ulepszaniu niż wymyślaniu nowych produktów, nawet słuchawki Premium Line, takie jak modele DT 770 i DT 990, są produkowane od wczesnych lat 80-tych. Dzisiaj, te słuchawki referencyjne studia są jednymi z najbardziej zaufanych monitorów osobistych mix używanych przez najlepszych producentów i inżynierów.

Najbardziej popularny, jeśli nie najbardziej znany, mikrofon wykonany przez beyerdynamic dzisiaj jest hiperkardioidalny mikrofon dwużebrowy M 160. Tak jak ich słuchawki mają spuściznę, która sięga daleko w przeszłość, tak i ten unikalny mikrofon wstęgowy zawdzięcza swój rozwój oryginalnemu mikrofonowi E 1000, który beyerdynamicznemu stworzonemu dla Beatlesów do wykorzystania podczas ich trasy koncertowej po Niemczech w 1966 roku. Te dni, beyerdynamic standardowych mikrofonów dynamicznych są również bardzo popularne, szczególnie do nagrywania perkusji i instrumentów akustycznych.

beyerdynamic znacznie się rozwinęła od czasu jej założenia w 1924 roku. W następnych dziesięcioleciach ich produkty zdobiły scenę Beatlesami, podium z królową Elżbietą II, areny Igrzysk Olimpijskich i Pucharu Świata FIFA, a nawet sale parlamentu niemieckiego. Dziś beyerdynamic GmbH & Co. KG, Heilbronn dzieli się na dwa działy biznesowe – systemy audio i słuchawki – i oba należą do czołówki w swoich dziedzinach. Mimo to pozostają wierni swoim korzeniom, rozwijając każdy produkt w Niemczech i budując większość produktów ręcznie, co sprawia, że beyerdynamic jest naprawdę niezwykłym przedsiębiorstwem.