Crown

Od zastosowań komercyjnych i zainstalowanych systemów, przez mobilne wzmacniacze koronne, aż po komputery stacjonarne i mobilne platformy wzmacniające dźwięk – wzmacniacze koronowe są obecne wszędzie. Te technologiczne cuda wiodą prym dzięki nagradzanym funkcjom obejmującym efektywne wzmocnienie, wbudowany procesor DSP, najnowocześniejsze połączenia i wiele więcej. A jeśli chodzi o niezawodność, inżynierowie dźwięku na żywo mogą potwierdzić heroiczną trwałość i niezawodność wzmacniaczy Crown.

Historia

Crown rozpoczęła swoją działalność ponad 70 lat temu w Elkhart, w stanie Indiana (niedaleko miejsca, gdzie dziś znajduje się woda słodka), kiedy to Clarence C. Moore założył Międzynarodową Korporację Radiowo-Elektroniczną (IREC). Firma rozpoczęła swoją działalność od produkcji magnetofonów taśmowych dla misjonarzy z przerobionego kurnika. W latach 60. ubiegłego wieku firma rozszerzyła swoją działalność poza magnetofony i zmieniła nazwę na Crown International.

Historia c.d.

Crown International szybko stała się nazwą domową, a przed końcem lat 70-tych całkowicie przeniosła punkt ciężkości na produkcję wzmacniaczy mocy. Zanim Crown dołączyła do Harman International w 2000 roku, była wiodącą siłą na rynku PA, dostarczając wzmacniacze mocy dla instytucji komercyjnych, studiów nadawczych i wszelkiego rodzaju obiektów muzycznych. Dzięki ciągłemu rozwojowi i innowacjom, Crown rozwinęła się od tamtego czasu.

Jeśli chodzi o innowacyjność, firma Crown wprowadziła jedne z najbardziej niezwykłych przełomów technologicznych w historii wzmocnień dźwięku. Ujmując to z innej perspektywy, nie byłoby naciągane twierdzenie, iż Crown posiada więcej patentów niż wszyscy pozostali światowi producenci nagłośnieniowych systemów nagłośnieniowych łącznie. Ich pionierski duch sprawił, że jako pierwsza firma wzmacniająca zastosowała cyfrowy protokół audio CobraNet, podczas gdy dodatkowe technologie, takie jak HiQnet Band Manager i oprogramowanie System Architect, ułatwiają tworzenie kompleksowych systemów nagłośnieniowo-kontrolnych, integrujących wzmacniacze koronowe i kompatybilne głośniki JBL.

Na przestrzeni lat, Crown drastycznie zmniejszył rozmiar i wagę swoich wzmacniaczy, czyniąc je mniejszymi, lżejszymi i potężniejszymi niż kiedykolwiek wcześniej. Na przykład, wiele wzmacniaczy DriveCore zawiera pojedynczy układ scalony, który zastępuje 500 pojedynczych części, nie tylko zmniejszając masę tych wzmacniaczy, ale także czyniąc je bardziej wytrzymałymi i niezawodnymi niż jakiekolwiek inne wzmacniacze mocy zbudowane, aby zrobić prawie tyle samo.

Na pokładzie DSP sprawia również, że wzmacniacze Crown są zarówno super czyste, jak i niezwykle wszechstronne. Oprócz EQ i kontroli opóźnień, Crown’s DSP zawiera takie narzędzia jak w pełni wyregulowane ograniczniki Peak Plus, system dostrajania Enhanced Subharmonic Synth i wiele więcej. Profesjonalne techniki instalacji szczególnie kochają te elementy wzmacniaczy koronnych, ponieważ ułatwiają ustawianie systemów „pod klucz”, które rzadko, jeśli w ogóle, muszą być dopracowane.

Bez względu na to, jak zaawansowana może być technologia, to nic nie znaczy, jeśli sam wzmacniacz nie przetrwa rygorów drogi. Na szczęście, Crown dostał się do biznesu wzmacniaczy na długo przed tym, jak popchnął kopertę technologii wzmacniaczy, kiedy budowanie niezawodnego sprzętu było kluczem do ich sukcesu. Wtedy to oni pierwotnie ustanowili swoje standardy budowy, a standardy te są tak samo wysokie lub wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Na przykład, podczas opracowywania, wzmacniacze Crown muszą przetrwać testy upadku, wysokie wibracje i inne testy nadużycia. Co więcej, w trakcie procesu produkcyjnego wzmacniacze te poddawane są serii kontroli jakości w celu wykrycia wszelkich wad, zanim kiedykolwiek wyjdą ze sklepu.

W końcu chodzi o zadowolenie klienta, a Crown całkowicie tutaj się wybija. Sprzężenie zwrotne jest w przeważającej mierze pozytywne, ponieważ inżynierowie dźwięku na żywo zachwycają się łatwością użytkowania, elastycznością i ogólną niezawodnością tych produktów. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z systemem teatralnym, instalacją w kościele, urządzeniem wzmacniającym dźwięk, czy też prostą mobilną konfiguracją DJ’a, jesteśmy pewni, że polecimy wzmacniacze koronne.