Iso-Pod™ Stand

Antywibracyjne podstawki Iso-Pod™ poprawiają jakość obrazu dźwiękowego.

Mimo, że zaleca się stosowanie solidnych i stabilnych standów podłogowych wraz z wolnostojącymi głośnikami, bardzo popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie głośników bezpośrednio na biurku lub na szczycie konsoli.

Powoduje to kilka niekorzystnych skutków ubocznych. Celowanie osi głośnika w kierunku słuchacza jest rzadko spotykane, również niepożądane drgania mechaniczne rozprzestrzeniają się od głośnika do powierzchni montażowej, a odbicie pierwszego rzędu od powierzchni roboczej powoduje filtrowanie grzebieniowe, a tym samym efekt pulsowanie.

W celu rozwiązania tych bardzo powszechnych problemów Genelec opracował skuteczne i bardzo praktyczne rozwiązanie. Zaprojektowaliśmy stand głośnikowy o nazwie Iso-Pod™ – Isolation Positioner/Decoupler, który jest przymocowany do aluminiowej obudowy. Posiada cztery płytkie nóżki i jest wykonany ze specjalnego, luźnego, przypominającego gumę materiału. Jest on mocno przymocowany do obudowy, dzięki czemu można go przesuwać wzdłuż zakrzywionego spodu lub powierzchni bocznej, aby umożliwić odchylenie głośnika o ±15°.

Oś akustyczną głośników można następnie precyzyjnie skierować w stronę słuchacza, dostosowując pochylenie obudowy za pomocą Iso-Pod. Izolacja wibracji i właściwości tłumiące zmniejszają koloryzację średnich tonów spowodowaną niepożądanymi wibracjami przenoszonymi na powierzchnie nośne.

To innowacyjne rozwiązanie jest integralną częścią konstrukcji głośników Genelec i zapewnia wyraźne korzyści w zakresie użyteczności i jakości dźwięku.