Obwód zabezpieczający

Wyrafinowane zabezpieczenie jednostki napędowej dla bezpiecznej eksploatacji.

W przypadku pracy w krytycznych środowiskach produkcji audio istotne jest, aby systemy monitorowania pozostały niezawodne i funkcjonalne przez cały czas. Jednym z głównych powodów doskonałego sukcesu Genelec w środowiskach nadawczych jest niezawodność naszych produktów, a kluczowym elementem zapewniającym niezawodność jest wewnętrzny układ zabezpieczający występujący we wszystkich produktach od 1978 roku.

Obwód zabezpieczający zapobiega awariom przetwornika poprzez wykrywanie poziomów sygnału, a w przypadku nagłych szczytów lub zbyt wysokich ciągłych poziomów, automatycznie obniża poziom sygnału. Oczywiście cecha ta nie wpływa w żaden sposób na jakość dźwięku podczas pracy w ramach specyfikacji głośnika, ale jedynie zapobiega uszkodzeniu głośnika przez nieodpowiednie sygnały wejściowe.

Właściwości i zalety obwodów zabezpieczających:

  • Zmniejsza poziom wyjściowy, gdy jest to konieczne (np. gdy temperatura cewki przetwornika osiągnie granicę bezpieczeństwa), co znacznie poprawia niezawodność systemu.
  • Odpowiednia konstrukcja układu zabezpieczającego w każdym głośniku i subwooferze umożliwia maksymalizację poziomu dźwięku wyjściowego systemu.