Systemy inteligentnych monitorów aktywnych (SAM™)

Sieciowe systemy inteligentnych monitorów aktywnych (SAM™) wyposażone są w funkcję automatycznej kalibracji do środowiska.

W ostatniej dekadzie nastąpił gwałtowny wzrost ilości tworzonych treści multimedialnych na całym świecie, co spowodowało znaczące zmiany w sposobie, w jaki placówki sieciowe radzą sobie ze zwiększonym obciążeniem pracą. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, coraz więcej produkcji audio odbywa się w ciaśniejszych, bardziej ograniczonych środowiskach pracy. Zwiększa to problemy akustyczne i obniża niezawodność monitoringu. Jednocześnie, profesjonalny inżynier dźwięku musi mieć wysokie zaufanie do niezawodnego i precyzyjnego systemu monitoringu, który odtwarza dźwięk neutralnie i bez zniekształceń.

Zbudowane na solidnych fundamentach elektroakustycznych produktów serii 1200, 8000 i 7000, zaawansowane systemy SAM firmy Genelec są obecnie najbardziej zaawansowanymi i elastycznymi rozwiązaniami w zakresie monitorowania. Są one nieodzownym narzędziem dla profesjonalistów z branży audio, ponieważ są w stanie automatycznie dostosowywać się do warunków akustycznych i korygować poziomy, opóźnienia i anomalie w pomieszczeniach. Systemy SAM mogą być sterowane za pomocą własnej sieci i oprogramowania Genelec Loudspeaker Manager (GLM™), co umożliwia stworzenie wysoce elastycznego i niezawodnego systemu monitorowania.

Oprogramowanie GLM 3 jest wysoce intuicyjnym i potężnym systemem sieciowym do sterowania monitorami, który zarządza łącznością ze wszystkimi monitorami studyjnymi SAM i subwooferami w sieci – aż do 30 urządzeń. Oprogramowanie GLM 3 umożliwia regulację poziomów, opóźnień odległości i elastyczną kompensację reakcji pomieszczenia, z wykorzystaniem najnowocześniejszego i wytrzymałego, zautomatyzowanego systemu kalibracji AutoCal™. Wszystkie parametry i ustawienia są zapisywane w plikach ustawień systemu lub zapisywane w każdym monitorze lub subwooferze, jeśli sieć GLM wymaga odłączenia.

Ponadto, wszystkie funkcje akustyczne systemów SAM mogą być zoptymalizowane pod kątem różnych stylów pracy lub wymagań klienta. Dodatkowo, nawet jeśli monitory lub projekty produkcyjne przemieszczają się pomiędzy pomieszczeniami, można oczekiwać, że technologia SAM zapewni najwyższą spójność monitoringu, zapewniając neutralne odwzorowanie sceny dźwiękowej z niskimi zniekształceniami.

Genelec SAM Systems oferuje wszechstronny, zorientowany na rozwiązania, inteligentnie połączony w sieć asortyment produktów obsługujących sygnały analogowe i cyfrowe praktycznie w każdym środowisku pracy.