Rewolucyjne podejście zostało przyjęte przez Genelec w 1983 roku wraz z opracowaniem systemu Directivity Control Waveguide (DCW™) stosowanego wówczas w obudowie w kształcie jajka. Technologia DCW Genelec rozwijana i udoskonalana przez ponad 30 lat znacznie poprawia wydajność monitorów wielodrożnych o bezpośrednim promieniowaniu.
Technologia DCW w kontrolowany sposób kształtuje emitowaną falę frontową, pozwalając na przewidywalne dopasowanie kierunkowości (dyspersji). Aby zapewnić jednorodność i płynność kierunkowości, celem jest ograniczenie kąta promieniowania, tak aby promieniowanie rozproszone zostało zredukowane. Skutkuje to doskonale płaską ogólną charakterystyką częstotliwościową oraz jednolitą charakterystyką mocy. Ta zaawansowana technologia DCW minimalizuje wczesne odbicia i zapewnia szeroki i kontrolowany obszar odsłuchu, zapewniając dokładne odwzorowanie dźwięku na osi i poza osią.
Zminimalizowane wczesne odbicia i kontrolowana, stała kierunkowość mają jeszcze jedną ważną zaletę: balans częstotliwości pola pogłosu w pomieszczeniu jest zasadniczo taki sam jak pola bezpośredniego z monitorów. W konsekwencji, wydajność systemu monitoringu jest w mniejszym stopniu zależna od charakterystyki akustycznej pomieszczenia.
Szerokość i głębokość obrazu dźwiękowego, krytyczne elementy w każdym środowisku odsłuchowym są ważne nie tylko w przypadku odsłuchu na osi, ale również poza osią. Ułatwia to pracę nie tylko inżynierowi dźwięku, ale także innym osobom w obszarze odsłuchu, jak to często ma miejsce w dużych pomieszczeniach kontrolnych.
Kluczowe zalety technologii DCW™: