Technologia Laminar Spiral Enclosure (LSE™)

Wysoce wydajna obudowa Laminar Spiral (LSE™) zapewnia dokładne odwzorowanie niskich częstotliwości.

Wymagania stawiane subwooferom w ostatnich latach wzrosły do tego stopnia, że tradycyjne koncepcje projektowe nie są już aktualne. Dla firmy Genelec, aby osiągnąć absolutnie najlepszą możliwą wydajność, należy podjąć śmiałe inicjatywy.

Opierając się na wieloletnich badaniach akustycznych i wiedzy, grupa inżynierów Genelec zaakceptowała wyzwania, jakie stawia przed nimi początek XXI wieku. Całkowicie unikalny, krzywoliniowy kształt obudowy aktywnego subwoofera serii LSE™ jest rewolucyjnym, opatentowanym wynikiem ich wysiłków.

Wszystkie subwoofery z serii Genelec LSE™ wyposażone są w innowacyjną obudowę bass reflex Laminar Spiral Enclosure™ (LSE™). Zapewnia ona doskonałą charakterystykę przepływu laminarnego przy minimalnym szumie turbulencyjnym i umożliwia optymalne umieszczenie bardzo długiej tuby refleksyjnej w małej przestrzeni.

Doświadczenia uzyskane dzięki technologii LSE są również wykorzystywane w projektowaniu portów w naszych aluminiowych obudowach.

Spiralny kształt konstrukcji zapewnia niezwykle sztywną obudowę zewnętrzną, tworząc jednocześnie zintegrowany port subwoofera. Fakt, że jedna z nich jest częścią drugiej oznacza, że przepływ powietrza do i z wnętrza obudowy przez port jest całkowicie nieograniczony. Rezultatem tego jest niezwykle dokładny i czuły system niskich częstotliwości z zmierzonym poziomem zniekształceń drugiej i trzeciej harmonicznej, zazwyczaj dużo poniżej 30 dB względem poziomu podstawowego.

W połączeniu ze stereo Genelec i aktywną elektroniką wielokanałowego zarządzania basem, subwoofery serii LSE™ zapewniają doznania odsłuchowe niskich częstotliwości jak żadne inne.

Rezultatem tego jest linia produktów o nienagannych parametrach technicznych oraz technologia LSE, która została opatentowana.

Gama subwooferów Genelec LSE jest unikalna, kompletna, funkcjonalna, różniąca się od innych produktów dostępnych na rynku i spójna.