Nowa seria kolumn aktywnych JBL EON700

Zapoczątkowana w 1995 roku, najlepiej sprzedająca się linia kolumn JBL EON ustanowiła punkt odniesienia dla tego, jak doskonała może być aktywna kolumna. Seria EON700 reprezentuje wielki krok naprzód w dziedzinie innowacji i technologii, dostarczając prawdziwie zrozumiałe, wyraźnie spójne pokrycie dźwiękiem na każdym poziomie głośności. EON700 wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie akustyki, konstrukcji przetworników, materiałów obudowy oraz zaawansowanych technologii DSP i sterowania, aby zapewnić nadzwyczajne osiągi w pełni profesjonalnym, elastycznym, łatwym w obsłudze i przenośnym systemie. Cztery dostępne modele, w tym 10-calowy EON710, 12-calowy EON712 i 15-calowy EON715 oraz 18-calowy subwoofer EON718S sprawiają, że systemy EON700 zaspokajają potrzeby współczesnych muzyków i realizatorów dźwięku.

Akustyka i wzmacniacz

Zaawansowane technologie falowodów i przetworników JBL, w połączeniu z wysoce wydajnym wzmocnieniem, zapewniają równomierne pokrycie całego obszaru odsłuchowego, nawet gdy wykorzystujesz system do granic możliwości.

Głośniki niskotonowe zostały przeprojektowane pod kątem niższej impedancji i wyższej efektywności, ulepszona tuba zapewnia gładkie pasmo przenoszenia poza osią, a potężny driver kompresyjny JBL 2414H wyposażono w wysokiej klasy magnes neodymowy dla zrównoważonej odpowiedzi przy zachowaniu lekkości. Głośniki zasilane są przez 1300 (kolumny) lub 1500 (subwoofer) watów z ultrawydajnego, dyskretnego wzmacniacza klasy D, co zapewnia czysty, klarowny dźwięk. Wszystko to składa się na doskonałe pokrycie, spójność i zrozumiałość dźwięku przy każdej głośności.

Zaawansowany procesor DSP i sterowanie

Zaawansowane DSP w EON700 zapewnia wszechstronną kontrolę nad korekcją, limiterami, opóźnieniem, procesorem dbx Automatic Feedback Suppression, duckingiem i innymi funkcjami kolumny. Dostęp do ustawień na tylnym panelu za pomocą zintegrowanego, podświetlanego ekranu LCD lub z dowolnego miejsca na sali za pomocą aplikacji JBL Pro Connect App. Wbudowany Bluetooth 5.0 oraz sterowanie wykorzystują najnowszy protokół zabezpieczeń, niskie opóźnienia, szeroki zasięg oraz poprawioną wierność dźwięku.

Wszechstronność systemu

Kolumny EON700 mogą być używane jako główne głośniki PA lub monitory podłogowe. Modele szerokopasmowe wyposażone są w górne i tylne punkty podwieszenia; tylne punkty podwieszenia służą jako połączenia dla instalacji stałych, z wykorzystaniem opcjonalnego uniwersalnego uchwytu jarzmowego. Indeksowane nóżki w obudowach umożliwiają szereg konfiguracji akustycznych i bezpieczne ustawianie w stosy do tradycyjnych konfiguracji stojących oraz wygodne przechowywanie i transport. Subwoofery EON718S wyposażone są w gwintowane mocowanie sztyc kolumnowych i są łatwe do ustawienia w stos w konfiguracjach kardioidalnych.

Wytrzymały i niezawodny

Wszystkie produkty audio mają swój okres użytkowania, a inżynierowie JBL’a dokładają wszelkich starań, aby ten okres był jak najdłuższy – nie tylko pod względem niezawodności, ale również pod względem tego, jak dobrze brzmi system za każdym razem, gdy jest włączony.

Kolumny szerokopasmowe wyposażono w zoptymalizowane pod kątem FEA kompozytowe obudowy, wykorzystujące techniki formowania wtryskowego i mechanicznego w celu zwiększenia trwałości bez konieczności rezygnacji z rozmiaru obudowy czy wydajności. Subwoofery umieszczono w solidnych 15-warstwowych brzozowych obudowach; komputerowo zoptymalizowane ergonomiczne uchwyty sprawiają, że przenoszenie jest dziecinnie proste.

Każdy produkt JBL Professional poddawany jest rygorystycznym testom, które wykraczają poza warunki, z jakimi produkt mógłby się zetknąć w prawdziwym świecie. Wiodący w branży, 100-godzinny test mocy zapewnia długą żywotność, dzięki czemu muzycy i inżynierowie dźwięku mogą polegać na komponentach JBL w każdej sytuacji.

Akcesoria, których potrzebujesz

Twój system EON700 nie jest kompletny bez niezbędnych akcesoriów, takich jak uniwersalne mocowanie jarzmowe, torby transportowe na kolumny oraz niezawodne, wysokiej jakości sztyce i statywy umożliwiające szybką i niezawodną konfigurację. JBL oferuje wytrzymałe torby na kolumny firmy Gator, oraz różnorodne statywy kolumnowe z regulacją gazową i ręczną, które idealnie pasują do systemu EON700 i stanowią niezawodną podstawę do kolejnego koncertu, imprezy lub trasy koncertowej.

JBL EON710

10″ aktywna kolumna PA z Bluetooth

JBL EON712

12″ aktywna kolumna PA z Bluetooth

JBL EON715

15″ aktywna kolumna PA z Bluetooth

JBL EON718S

18″ aktywny subwoofer