Wyzwól swój geniusz z MPC X

Akia MPC X – najpotężniejsze urządzenie do produkcji beatów!

Nowy MPC X jest autonomicznym MPC, wyposażonym w piękny, kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala i 16 niesamowicie reagujących, dynamicznych padów RGB, czułych na siłę docisku. Wszystko napędzane wielordzeniowym procesorem, dostrojonym z chirurgiczną precyzją do zasilania MPC Software 2.0. Uzupełnienie kontrolera stanowią specjalne przyciski menu, duże główne pokrętło i 16 dotykowych pokręteł obracalnych o 360º (Q-Link) z adaptacyjnymi wyświetlaczami OLED.

Wszystko to idealnie nadaje się do podglądu i precyzyjnego automatyzowania poszczególnych parametrów oraz umożliwia uzyskanie nagrań dopracowanych pod względem ekspresji. W MPC X łatwość obsługi przez dotyk, typowa dla smartfonów i tabletów, łączy się z pełną funkcjonalnością produkcyjną, umożliwiającą wyzwolenie kreatywności – uruchamianie klipów z time-stretchingiem w czasie rzeczywistym; chwytanie, zbliżane i edycja „waveformów” próbek; programowanie sekwencera; nagrywanie, sekwencjonowanie i edycja audio/MIDI na żywo; dodawanie XY FX w czasie rzeczywistym i o wiele więcej bezpośrednio z poziomu wielodotykowego, pojemnościowego kolorowego ekranu o przekątnej 10,1 cala i specjalnych regulatorów sprzętowych w MPC X.

Mnóstwo różnych złączy w MPC X zapewnia szybkie włączenie go do każdego środowiska studyjnego. Interfejs MIDI z 2 wejściami i 4 wyjściami umożliwia bezproblemowe podłączenie kontrolerów i modułów brzmieniowych MIDI, automatów perkusyjnych i syntezatorów, zapewniając najważniejsze możliwości w zakresie sekwencjonowania i sterowania. Dzięki arsenałowi wejść i wyjść (XLR, jack 1/4″, jack 1/8″ i RCA), rejestracji dźwięku w studyjnej jakości, możliwości bezpośredniego / sprzętowego monitorowania dźwięku i możliwości włączenia zasilania Phantom, MPC X może być sercem każdej konfiguracji do produkcji muzyki. Ponadto MPC X wyposażony jest w 8 wyjść CV/Gate ze specjalnym programem CV, który można konfigurować na ekranie o wysokiej rozdzielczości w urządzeniu – najlepsze rozwiązanie do sterowania sprzętem modułowym i syntezatorami obsługującymi CV przy pomocy sprzętowych regulatorów i niespotykanych dotąd funkcji sekwencjonowania MPC X.

Potężne MPC X zasilane jest przez MPC Software 2.0, najnowszą wersję uznanego oprogramowania MPC firmy Akai Professional. Można je uruchomić natywnie na MPC X w trybie autonomicznymi (standalone) lub jako wtyczkę na komputer Mac lub PC w każdym popularnym programie DAW lub jako w pełni funkcjonalną, autonomiczną aplikację.

„Przy tworzeniu prototypu MPC X chcieliśmy zachować klasyczny sposób pracy i obsługi MPC, które ludzie uwielbiają” –  powiedział Dan Gill, Menager Produktu dla Akai Professional. „Ale postawiliśmy cały ten pomysł na głowie i wprowadziliśmy to, co najlepszego może zaoferować współczesny interfejs dotykowy. W tej chwili mamy najpotężniejsze MPC w historii”.

Główne cechy:

 • Samodzielne MPC – nie wymaga komputera – z działającym natywnie MPC Software 2.0,
 • Kolorowy, wielodotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala,
 • Działa także jako kontroler dla MPC Software 2.0, zgodny z Mac i PC,
 • 16 dotykowych pokręteł Q-Link z wyświetlaczami OLED,
 • 66 przycisków do bezpośredniego, sprzętowego dostępu do wszystkich ustawień MPC Software 2.0,
 • 4 wejścia do wyboru: 2 gniazda combo XLR / ¼ cala z możliwością włączenia zasilania Phantom, 2 wejścia instrumentalne ¼ cala, wejście gramofonowe RCA z uziemieniem,
 • 8 wyjść: symetryczne, jack ¼ cala,
 • Dwa wyjścia słuchawkowe ¼ cala i 1/8 cala,
 • 2 pełnowymiarowe wejścia MIDI, 4 pełnowymiarowe wyjścia MIDI,
 • 8 konfigurowalnych wyjść CV/Gate, umożliwiających analogowe sterowanie urządzeniami modułowymi, takimi jak klasyczne syntezatory,
 • Pamięć wewnętrzna 16GB (zawiera ponad 10 GB wysokiej klasy brzmień od wiodących projektantów brzmień, w tym CR2, TOOLROOM, Loopmasters, Capsun Pro Audio i in.),
 • Złącze dla dysku SATA 2,5 cala (SSD lub HDD),
 • 2 gniazda USB-A 3.0 do podłączania pendrive’ów lub kontrolerów MIDI,
 • Gniazdo karty SD do ładowania próbek i projektów.

PRZEJDŹ DO STRONY PRODUKTU